Majątek miliarderki został przekazany na cele charytatywne
Fot. Alexander Mils / Unsplash
Autor Olga Szmańda - 9 Września 2020

Rozwiodła się z miliarderem, teraz rozdaje jego pieniądze na szczytne cele. Świat zszokowany decyzją

Majątek MacKenzie Scott opiewa na kwotę 60 mld dolarów, a bogaczka znajduje się na trzecim miejscu na liście najbogatszych kobiet według magazynu Forbes. Do tej pory przekazała 6 mld złotych na te cele. Kobieta zajmuje się wspieraniem organizacji non profit i innych działalności dobroczynnych. Była żona założyciela Amazona od lat wspiera najbardziej potrzebujących, a co więcej w ubiegłym roku zadeklarowała, że po dołączeniu do kampanii Giving Pledge odda połowę majątku na cele charytatywne. Wspaniały gest miliarderki przejdzie do historii.

Majątek byłej żony szefa i założyciela Amazona jest ogromny. Kobieta po rozwodzie z mężczyzną nie udzielała się w mediach społecznościowych. Jej praca i życie prywatne objęte były tajemnicą. Mimo to po powrocie do internetu, MacKenzie Scott postanowiła ogłosić światu poruszającą nowinę. Kobieta upubliczniła informację o podsumowaniu swoich wpłat na cele charytatywne. Według tych danych wynika, że przekazała środki dla 116 organizacji w kwocie 1,7 mld dolarów (6 mld złotych).

Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychJeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychCzytaj dalej

Co ciekawe, milionerka podeszła do tematu bardzo poważnie. Wpłaty na dany cel nie były przypadkowe. Kobieta od zeszłej jesieni razem ze swoim zespołem eksperckim opracowywała listę odpowiednich miejsc, do których może przesłać pieniądze. Wszystkie miejsca zostały podzielona na dziewięć kategorii, a MacKenzie Scott zapowiada, że to dopiero początek jej hojności.

Majątek miliarderki nie jest tylko dla niej

Według udostępnionych danych lista miejsc, które otrzymały wpłaty jest szeroka i zróżnicowana. Jednym z miejsc, które wsparła kobieta była organizacja zajmująca się problemami nierówności rasowych. Następnie MacKenzie Scott przekazała fundusze na rzecz walki o równość płci i tolerancję społeczności LGBTQ+. Wsparła także organizacje odpowiadające za słabe ekonomicznie obszary i mniej rozwinięte miejsca na ziemi. Na koniec nie mniejsze pieniądze otrzymały organizacje wspierające demokrację, zdrowie publiczne, zmiany klimatu i rozwój globalny.

Filantropka jak widać nie próżnuje w rozdawaniu pieniędzy. Zdaniem kobiety jej majątek należy podzielić między innych potrzebujących. Wybór poszczególnych organizacji opierała na doświadczeniu w realizowaniu powierzonych projektów i wydawaniu w odpowiedni sposób otrzymanych funduszy. Każde z miejsc otrzymało od miliarderki wolną rękę w rozporządzaniu otrzymanymi kwotami. Zdaniem kobiety ma to zapewnić suwerenność i elastyczność każdej organizacji. Była żona założyciela Amazona nie ma jednak zamiaru zatrzymywać się i przestać angażować w cele dobroczynne. Jej celem jest dzielenie się majątkiem, który otrzymała po rozwodzie i sama zdobyła. Według portalu medium.com MacKenzie Scott pragnie podzielić się pieniędzmi, ponieważ uważa, że nie są one tylko niej.

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt

- Czyjeś bogactwo osobiste jest wynikiem zbiorowego wysiłku i struktur społecznych, które z jednej strony dają możliwości niektórym ludziom, ale jednocześnie stwarzają bariery dla rzeszy innych - powiedziała kobieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 80-latek chciał zabić muchę. Pół mieszkania zdewastował nagły wybuch
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają

Źródło: forbes.pl

Następny artykuł