Medycyna rozwija się w coraz szybszym tempie, co oznacza dla nas coraz więcej korzyści
Fot. theheartysoul.com
Autor Kamila Krótka - 15 Lipca 2020

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułki

Medycyna ponownie zaskakuje odkryciem, które niejednego z nas pozbawi nieprzyjemnych doświadczeń. Wszystko za sprawą jednej małej kapsułki.

Medycyna nie zawsze ucieka się do przyjemnych dla pacjentów rozwiązań. Najlepiej wiedzą o tym osoby, które musiały przejść przez badanie zwane kolonoskopią. Cała procedura do tej pory kojarzyła się wyłącznie z dyskomfortem, a nawet bólem. Dzięki rozwojowi medycyny i nauki jest jednak możliwe, że już niedługo zakończy się kolonoskopia, jaką znamy.

Kultowy sklep z Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?Czytaj dalej

Medycyna idzie do przodu

Na szczęście przebieg zabiegu ma się zmienić, a środki uspokajające i rurki zastąpione dużą kapsułką i czujnikami umieszczonymi na brzuchu. Czujniki te będą przymocowane do przenośnego pasa nałożonego na koszulkę. W połkniętej przez pacjenta pigułce znajdzie się specjalne urządzenie, które zarejestruje obraz i wyśle go do nośnika danych umieszczonego wokół pasa.

Jak podkreśla Mukund Venu, doktor nauk medycznych i dyrektor ds. operacji klinicznych i dyrektor ds. badań diagnostycznych na oddziale gastroenterologii w Loyola Medicine: System wideo w kapsułce jest jedyną alternatywną metodą wykrywania nowotworów, która pozwala na dokładną wizualizację polipów jelita grubego.

Alternatywa dla tradycyjnych badań

Nowy sposób przeprowadzania kolonoskopii pomoże przede wszystkim znajdować przyczyny krwawienia z przewodu pokarmowego, zdiagnozować chorobę Crohna i inne choroby zapalne jelit czy wykonywać badania przełyku. Jest też doskonałą alternatywą dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą poddać się tradycyjnemu zabiegowi kolonoskopii.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy

Tak wykonane badanie jest już od czterech lat wykonywane w Brazylii, a coraz częściej w innych rejonach świata. Co więcej, program zdrowia jelit stworzony przez Loyola Medicine zaproponował tę metodę jako pierwszy w Chicago. Pozostaje tylko czekać aż nareszcie trafi ona do gabinetów w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają
  2. Kobiety pierwsze na Księżycu. NASA podjęła decyzję w sprawie powrotu na Srebrny Glob
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

źródło: theheartysoul.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł