Sklep z serialu "Ranczo" jest wciąż niebywale popularny. I wciąż można kupić w nim kultowe "Mamroty".
fot. wikipedia.org/wg22/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl
Autor Bartosz Wróblewski - 15 Sierpnia 2020

Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?

"Ranczo" to niekwestionowany przebój polskiego rynku serialowego. A Wilkowyje to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych fikcyjnych miejsc w naszym kraju. Ulokowany tam sklep monopolowy stał się już wręcz kultowy i mało kto potrafi wyobrazić sobie tę produkcję bez niego i bez jego stałych bywalców. O popularności tego przybytku opowiedziała niedawno w mediach sprzedawczyni.

"Ranczo" to jedna z najbardziej udanych produkcji Telewizji Polskiej ostatnich lat. Poza wspaniałymi bohaterami serial kojarzy się też z jednym wyjątkowym miejscem – lokalnym sklepem monopolowym. Tu ulubiony cel wizyt wszystkich turystów, którzy docierają na plan serialu. O pracy w tym sklepie opowiedziała Wirtualnej Polsce sprzedawczyni i właścicielka pani Krysia.

Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaWytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaCzytaj dalej

Najsłynniejszy monopolowy w Polsce, czyli sklep z serialu "Ranczo"

Według scenariusza akcja serialu rozgrywa się we wsi Wilkowyje na Lubelszczyźnie. Jest to jednak fikcyjne miejsce. W rzeczywistości zdjęcia powstają w miejscowości Jeruzal w województwie mazowieckim. Można tam znaleźć kościół i sklep serialowej Krystyny Więcławskiej, pod którym czas spędzali Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. Dzięki popularności "Rancza", miejscowość mocno się rozwinęła. Opowiedziała o tym dla WP pani Krysia, która jest właścicielką słynnego sklepu.

- Gdyby nie ten serial, to by nikt o nas nie wiedział. Muszę powiedzieć, że niektórzy turyści po kilka razy wracają. Po prostu przyjeżdżają, aby pochodzić, czy siąść sobie na tej sławnej ławeczce, która jest już bardzo zdezelowana. Dlatego mamy już drugą. Niedługo trzecią trzeba będzie dostawić - opowiedziała dla WP Krystyna. Po wino "Mamrot" przyjeżdżają nawet osoby zza granicy.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy

Kobieta podzieliła się też doświadczeniami z kręcenia serialu. Jak się okazuje, jedną z postaci grał jej synek. - Ten mały Solejuk, blondynek, to mój chłopak. Spodobał się reżyserowi, wzięli go z marszu. Teraz ma już 25 lat - opowiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie
  2. W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węgla
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Tajemnicza śmierć gwiazdy światowego sportu. Odszedł nagle, zostawił rodzinę w wieku zaledwie 43 lat

Źródło: Wirtualna Polska / Turyści.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł