Metamorfoza seniorki przyniosła nieoczekiwane zaskoczenie
fot. Instagram - Anna Wrzodak
Autor Olga Szmańda - 8 Grudnia 2020

Wystarczył makijaż, aby seniorka zmieniła się nie do poznania. Każda z nas może go zrobić, nic trudnego

Metamorfoza seniorki, którą wykonała znana wizażystka, całkowicie zmieniła życie starszej kobiety. Dzięki pracy makijażystki, udało uzyskać się zaskakująco młody wygląd jej klientki. Makijaż odmładzający pokazał nową twarz seniorki i całkowicie zmienił jej aparycję. Co ciekawe, ten piękny i świeży makijaż jest na tyle prosty, że będzie go w stanie wykonać każdy.

Metamorfoza wyglądu starszej kobiety, jest nie lada wyzwaniem dla wielu makijażystów i stylistów. Odmładzająca stylizacja twarzy i oczu to sztuka, którą bardzo trudno posiąść. Niejednokrotnie umiejętności te, są w stanie całkowicie zmienić wygląd osoby, która poddawana jest metamorfozie.

Dobry i staranny makijaż jest w stanie zmienić wygląd. Pozwala m.in. zamaskować zmarszczki, przebarwienia czy blizny. Odpowiednio dobrane kosmetyki i umiejętność malowania sprawią, że skóra nabiera młodzieńczego blasku.

Metamorfoza, która zmienia życie

Niejednokrotnie pisaliśmy o seniorkach, które zostały poddane niebywałej makijażowej metamorfozie. Wśród nich znalazła się choćby 70-latka, która po schudnięciu blisko 60 kilogramów, przeszła spektakularną przemianę u znanego stylisty gwiazd.

Kolejną równie spektakularną metamorfozą, była młoda kobieta, która miała oszpeconą twarz. Rosyjska makijażystka całkowicie zmieniła wygląd młodej dziewczyny, która z powodu choroby musiała zmagać się z bliznami na twarzy. Jak widać odpowiednio dobrany i dobrze zrobiony makijaż jest w stanie nie tylko zmienić wygląd, ale i poprawić samopoczucie klienta. Czasem również zmienić jego życie i postrzeganie siebie samego.

Makijaż, który można wykonać w domu

Wszyscy ci, którzy chcą zająć się makijażem cery dojrzałej powinno rozpocząć pracę od przygotowania cery. Jest to zdecydowanie kluczowy warunek w wykonaniu odpowiedniego upiększenia. Skóra klientki powinna być nawilżona, a makijaż wtedy z pewnością zachowa się na długie godziny. Przed nałożeniem czegokolwiek na twarz klientki można nałożyć maseczkę nawilżającą. Co ciekawe taki zabieg może wykonać również każda kobieta w swoim domowym zaciszu.

Ważnym elementem makijażu seniorki jest nałożenie kremu przeciwzmarszczkowego i bazy pod makijaż. Taki zabieg odmładza skórę zanim zostanie ona pomalowana upiększającymi kosmetykami. Baza wygładzi zmarszczki i wypełni pory. Równie dobrym sposobem jest olejek, który odpowiednio odżywi skórę.

Jak wiadomo każdy makijaż “wyjściowy” musi składać się przede wszystkim z dobrze dobranego podkładu. Odmładzające malowanie twarzy powinno składać się również z wygładzającego pudru, bronzera i różu. Ten ostatni atrybut makijażystów dodaje skórze idealnego i młodzieńczego wyglądu.

Spektakularna metamorfoza seniorki

Makijaż, który ma odmłodzić każdą panią po 50. roku życia, powinien być delikatny i świeży. Należy wykonywać go w taki sposób, by podkreślić najważniejsze atrybuty. Ważne jest by zwrócić uwagę na najbardziej zadbane fragmenty twarzy. W ten sposób, jeśli seniorka ma piękne duże oczy lub mięsiste i wyraźne usta, należy podkreślić właśnie te elementy w makijażu. Resztę można skrzętnie ukryć, co w efekcie zapewni młodszy wygląd nawet o kilka lat.

Jednym z przykładów na wykonanie niezwykle trafnego i efektownego makijażu seniorki, jest praca makijażystki Anny Wrzodak. Stylistka gwiazd pomalowała kobietę sędziwego wieku, a w efekcie klienta odmłodniała o co najmniej 10 lat. Niezwykła praca wizażystki, którą umieściła na swoim profilu na Instagramie, zyskała na popularności wśród internautów. Co ciekawe zabieg, który wykonała na twarzy seniorki makijażystka, może wykonać każdy z nas. Jedyne co należy zrobić to stosować wymienione wyżej rady. W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać niebywale naturalny, zmysłowy i młody wygląd.

ZOBACZ TO WYJĄTKOWE ZDJĘCIE:Makijaż Seniorki

Następny artykuł