Opera zaprezentuje najbardziej niezwykły koncert świata
Fot. unsplash.com/@kaelbloom
Autor Kamila Krótka - 22 Czerwca 2020

Widownia będzie zielona i nie może bić braw. Już dziś najbardziej niezwykły koncert świata w szczytnym celu

Opera w Barcelonie zmieni się dziś nie do poznania. Z pewnością jej propozycja zaskoczyła nie tylko mieszkańców stolicy Katalonii, gdzie już dzisiaj odbędzie się wyjątkowy koncert.

Opera Liceu w Barcelonie postanowiła nie stosować się do klasycznych zasad obowiązujących czy to w dobie koronawirusa, czy przed pandemią. Na dzisiejszym koncercie nie będzie ani społecznego dystansu, ani maseczek ochronnych. Niezmienna zostanie także wyjątkowa muzyka płynąca z katalońskiej sali koncertowej.

Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaPrzygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaCzytaj dalej

Opera na zielono

Ogłoszenie końca zagrożenia epidemicznego w Hiszpanii spowodowało, że ludzie z zapałem opuszczają swoje domy i czerpią radość ze zwycięstwa nad koronawirusem. Gdy jednak siedzieli zamknięci w czterech ścianach, na ulicy coraz częściej można było zauważyć opanowującą miasto naturę.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Ta obserwacja skłoniła organizatorów koncertów w barcelońskiej operze Liceu do zorganizowania koncertu wyłącznie dla… roślin. To one otrzymają zaszczyt pierwszego wstępu na salę koncertową, a wszystko po to, aby okazać im szacunek, gdy w miastach już powoli zaczyna robić się tłoczno.

Opera wypełni się roślinami doniczkowymi

Na scenie pojawią się kwartet smyczkowy, skrzypce, altówka i wiolonczela. Po koncercie 2200 roślin doniczkowych zostanie przekazane pracownikom służby zdrowia. To w ramach podziękowania za zaangażowanie w walkę z pandemią.

Opera wypełni się roślinami doniczkowymi

Koncert można obejrzeć online na stronie internetowej Gran Teatre del Liceu już dzisiaj o godz. 17.00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: goodnewsnetwork.org

Następny artykuł