Czarny pieprz
unsplash.com ; Sonja Punz
Autor Olga Szmańda - 22 Lipca 2020

Nie trzeba kupować nowego. Jest prosty sposób, by otworzyć „jednorazowy” młynek do pieprzu

Pieprz, który kupujesz w jednorazowych opakowaniach, kiedyś się skończy. Wtedy konsument zazwyczaj idzie do sklepu po nowy. W ten sposób namnaża się niepotrzebnie dodatkowe odpady. Okazuje się jednak, że jest sposób na uniknięcie kupowania nowych jednorazowych młynków, bo można je ponownie napełnić. Ale tylko nielicznie wiedzą, jak to zrobić.

Pieprz w szklanym młynku jest dostępny w niemal każdym sklepie i stanowi podstawę domowej kuchni. Jedynym minusem z punktu widzenia konsumenta jest przymus kupowania nowych młynków, gdy zużyjemy wszystkie przyprawy ze środka. Na szczęście oszczędni i ekologiczni nie muszą się już martwić tym problemem. Są proste sposoby, by otworzyć tzw. jednorazowy młynek i ponownie go napełnić. Takie rozwiązanie może również obniżyć koszty zakupu dużego i drogiego profesjonalnego młynka.

Gwiazdor disco polo przeżył straszny wypadek. Jak sobie radzi pół roku później?Gwiazdor disco polo przeżył straszny wypadek. Jak sobie radzi pół roku później?Czytaj dalej

Pieprz w szklanym młynku nie tylko na raz

Oba triki na ponowne napełnienie młynka są banalnie proste i wykona je każdy. Ten prosty sposób pomoże każdemu w codziennym doprawianiu ulubionych dań. Wszystko zajmuje zaledwie kilka minut. Jedyne, czego potrzeba, to garnek z gorącą wodą i nożyk.

Pierwszy sposób polega na włożeniu plastikowej części młynka do zagotowanej wody. Należy umieścić go tam na kilkanaście sekund, trzymając za szklaną część. Następnie bardzo łatwo zdjąć ciepły plastik. Wtedy też należy wyczyścić pojemniczek i wsypać do szklanego denka ulubioną przyprawę.

Drugi sposób polega na podważeniu nożykiem kuchennym plastikowej części. W ten sposób można rozdzielić część mielącą przyprawy od plastikowej otoczki. Wyjmując i rozkładając górne fragmenty na części, uzyskuje się dostęp do szklanego dna. Kilka minut i teoretycznie jednorazowy młynek stał się wielorazowy.

Zobacz wideo

Dzisiaj grzeje: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie"
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Polski złoty w odwrocie. Efekt? Wysokie opłaty i drogie kredyty

Te dwa proste sposoby pokazują jak łatwo można powtórnie wykorzystać domowe gadżety. Dodatkowym plusem jest niewielka ilość czasu, którego do tego potrzeba. Ten rewolucyjny trik ułatwi niejednemu domowemu kucharzowi wielokrotne używanie tego przydatnego kuchennego gadżetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
  2. Potencjalnie niebezpieczna asteroida przeleci koło Ziemi. Takich obiektów będzie więcej
  3. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  4. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  5. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  6. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)

Źródło: smakosze.pl

Następny artykuł