Ten pies jako pierwszy w historii zdobył siedmiotysięcznik
Fot. facebook.com/don.wargowsky
Autor Kamila Krótka - 13 Września 2020

Bezpański pies dołączył do wyprawy górskiej, z którą zdobył 7-tysięczny himalajski szczyt

Ten pies jako pierwszy w historii zdobył himalajski siedmiotysięcznik. Dzięki obecności pupila wyprawa okazała się zupełnie wyjątkowa. Jakim wspinaczem okazał się psiak?

Bezpański pies wszedł na siedmiotysięczny szczyt najwyższych gór świata, stając się pierwszym w historii czworonogiem z takim osiągnięciem. Co na to pozostali uczestnicy wyprawy?

Moneta sprzed lat znacznie zyskała na wartości. Warto sprawdzić, czy nie masz takiej w domuMoneta sprzed lat znacznie zyskała na wartości. Warto sprawdzić, czy nie masz takiej w domuCzytaj dalej

Pies w Himalajach

Psiak wziął udział w wyprawie, której jednym z uczestników był Don Wargowsky z Seattle w USA. Wraz z pozostałymi członkami wyprawy Kathmandu Summit Climb ruszyli w celu zdobycia szczytu Baruntse (7129 m n.p.m.) w Himalajach. Wejście niczym nie różniłoby się od pozostałych tego typu, gdyby nie obecność czworonoga.

Mera, towarzyszka himalaistów, to skrzyżowanie tybetańskiego mastifa i himalajskiego owczarka. Suka dołączyła do wspinaczy podczas w dziesiątym dniu wyprawy i nie opuszczała Wargowskiego na krok aż do końca wędrówki. Wtedy stała się pierwszym psem, który zdobył ponad siedmiotysięczny szczyt Baruntse.

- Kiedy się przybłąkała, ucieszyłem się, bo dobrze byłoby mieć takiego towarzysza – napisał o początkach wspólnej podróży Wargowsky na blogu. - Później zdałem sobie sprawę z tego, że czekają nas tygodnie wspinaczki, asekurowanie się linami, dzień po dniu, w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Jeśli z nami pójdzie, na pewno umrze.

Podczas pierwszej nocy Wargowsky chciał, aby Mera spała w namiocie, by nie zmarzła na zewnątrz. Ta jednak wolała spać przed wejściem. Podczas kolejnych nocy sama już wskakiwała do namiotu, żeby się ogrzać.

Po wyprawie

Po zdobyciu szczytu jeden z uczestników postanowił zaopiekować się bezpańskim psem.

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasu

To jest wyjątkowy pies. Nie powinien błąkać się po ulicach – powiedział Kaji Wargowsky’emu. – Przyniosła nam szczeście. Wezmę ją do domu i będę karmił codziennie najlepszymi kawałkami mięsa – obiecał szerpa i zmienił suce imię na Baru, które pochodzi od nazwy szczytu, który zdobyła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyszedł na grób swojej pani. Po chwili wydarzyło się niebywałe, nagranie wzrusza do łez
  2. Dlaczego pies wymiotuje? Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę i pomóc zwierzakowi
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł