Rower dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. ITS
Autor Kamila Krótka - 13 Września 2020

Polacy stworzyli specjalny rower dla osób z niepełnosprawnościami. Utrzymanie równowagi to już nie problem [WIDEO]

Właśnie powstał rower dla osób z niepełnosprawnościami. Pojazd łączy jednoślad z trójkołowcem, zapewniając kierowcy niespotykaną dotąd stabilność i precyzyjne wspomaganie napędu. Z każdym dniem rośnie liczba osób, które są zachwycone jego możliwościami.

To rower, o którym marzy każdy, kto nie może poruszać się w pełni samodzielnie. "Nasz pojazd posiada bardzo czułe i precyzyjne wspomaganie napędu. Legitymuje się też niespotykanym do tej pory sposobem stabilizacji" – powiedział dziennik.pl prof. Marcin Ślęzak, dyrektor ITS.

ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzyZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzyCzytaj dalej

Rower ulgą dla osób z niepełnosprawnościami

Pojazd ma wiele zalet, włączając pomoc w utrzymaniu dobrej kondycji, oszczędzanie na dojazdach oraz ułatwienie poruszania się po zatłoczonych drogach.

Najważniejszym elementem roweru jest automatycznie sterowanie rozstawem dwóch przednich kół. Użytkownik może sterować elektrycznym układem za pomocą przycisku, co oznacza dla osób z niepełnosprawnościami zwiększenie wygody oraz bezpieczeństwa jazdy. Rower ITS może być nawet alternatywą dla zwykłych rowerów elektrycznych.

- Instytut Transportu Samochodowego opracował nowatorski typ roweru dla osób niepełnosprawnych. Prototypowy pojazd to rozwiązanie pośrednie pomiędzy pojazdem jednośladowym oraz trójkołowym - powiedział prof. Marcin Ślęzak, dyrektor ITS. - Umożliwia poruszanie się jak klasycznym rowerem, a gdy pojawia się taka potrzeba, rower stabilizuje się jak pojazd trójkołowy. Stworzony przez ITS rower charakteryzuje wygodna i stabilna pozycja ciała oraz umiejscowienie rowerzysty na wygodnym siedzisku. Nasz jednoślad posiada także bardzo czułe i precyzyjne wspomaganie napędu. Legitymuje się też niespotykanym do tej pory sposobem stabilizacji, przede wszystkim, w czasie zatrzymywania - wyjaśnił.

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasu

Produkcją roweru ITS wcale nie muszą zajmować się przedsiębiorstwa na co dzień sprzedające urządzenia rehabilitacyjne i adaptacyjne dla osób z niepełnosprawnościami. Bez problemu tego typu rowery mogą wytwarzać producenci hulajnóg elektrycznych czy jednośladów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyszedł na grób swojej pani. Po chwili wydarzyło się niebywałe, nagranie wzrusza do łez
  2. Dlaczego pies wymiotuje? Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę i pomóc zwierzakowi
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]

źródło: auto.dziennik.pl

Następny artykuł