Policja ma nowe środki do szybszego wykrywania przestępców
fot. libreshot.com
Autor Olga Szmańda - 15 Września 2020

Łapanie przestępców nigdy nie było tak proste. Policja ma do tego program

Policja otrzymała niezwykłe narzędzie pracy. Dzięki najnowszej generacji i stworzeniu programu AI, funkcjonariusze mogą typować przyszłych przestępców. Wszystko ma na celu zminimalizowanie ryzyka tworzenia się nowych zbrodni i dokonywania ich przez przestępców. Policja opierając się na specjalnym algorytmie może przyłapać podejrzanego zanim dojdzie do złamania przez niego prawa. Co ciekawe algorytm działa i świetnie szuka nowych typów zbrodni.

Policja w XXI wieku idzie na przód z rozwojem technologicznym. Nowe aplikacje pozwalają bez obaw osiągnąć upragnione cele. Naprzeciw wszystkiemu każdy pomysł tworzony jest dla człowieka i umożliwienia mu jak najlepszego funkcjonowania w świecie.

Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądzeNawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Jednym z najnowszych pomysłów amerykańskich władz w hrabstwie Pasco na Florydzie było stworzenie programu do typowania przyszłych przestępców. Portal dobreprogramy.pl podał, że szef Chris Nosco zamówił do hrabstwa najnowszy system AI, który pozwoli zminimalizować liczbę przestępstw w jego okręgu. Całość ma za zadanie wykrycie potencjalnych przestępców i przewidzenie ich jeszcze nie popełnionych zbrodni.

Policja wkracza w nowy poziom technologiczny

Program AI na ma celu wytypowanie przyszłego przestępcy opierając się na jego całej historii kryminalnej. Algorytm zbiera informacje o przeszłych zbrodniach konkretnej osoby i jej powiązaniach z przestępstwami występującymi w rodzinie. AI zwraca także uwagę na wycofane sprawy i toczące się postępowania danego “kandydata”.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje

Algorytm nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem potencjalnego przestępcy. Jednym z takich przykładów w hrabstwie Pasco był piętnastoletni Rio Wojecki. Chłopiec ukradł elektryczny rower za co dostał wyrok skazujący w postaci dozoru kuratora. Mimo specyficznego odbioru algorytmu przez mieszkańców i zainteresowanych, warto wspomnieć że program AI nie typuje zbrodniarzy ze względu na grupę rasową czy etniczną. Jego założenia są całkowicie wyzbyte jakichkolwiek uprzedzeń. Zadanie AI’a ma na celu pomoc policji w typowaniu przestępców i przeciwdziałaniu szkodliwym zbrodniom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywały widok psa przed i po adopcji. Nic bardziej pozytywnego dzisiaj nie zobaczycie
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na Wenus

Źródło: bezprawnik.pl

Następny artykuł