Słonie w Tajlandii malują obrazy
Fot. youtube.com/channel/UCFjvvOXuEu2-RWnGs_vfZ_A
Autor Kamila Krótka - 14 Września 2020

Słonie malują lepiej od ludzi? Trąbalscy artyści sprzedają swoje obrazy. Są jednak wątpliwości, czy to nie okrutne

Słonie malują obrazy, które następnie sprzedawane są na aukcjach. Z jednej strony to niezwykłe, że zwierzęta są tak zdolne, ale z drugiej wzbudzają podejrzenia aktywistów.

To zaskakujące, jakim talentem obdarzone są słonie. Nie wszyscy jednak są zdania, że powinno się je wykorzystywać do artystycznych celów. Ci artyści mają znacznie utrudnione zadanie niż większość malarzy, bo zamiast rąk muszą używać trąby. Filmy z udziałem słoni pokazują, jak dokładnie zwierzęta wykonują swoją pracę. Są skoncentrowane na swoim zadaniu tak, że praktycznie każdą kreskę wykonują z idealną precyzją.

Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądzeNawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Obrazy przypominają nieco malunki, które wykonują dzieci w szkołach. Kolorowe pejzaże, przyjaciele czy rodzina - to wszystko, co kojarzy się z beztroskimi latami dzieciństwa. Jak widać na nagraniach z Tajlandii, swoje dzieła słonie podpisują niechlujnie swoim imieniem. Dzieła wykonane przez słonie sprzedawane są na aukcji internetowej, co nie zawsze spotyka się z pozytywną reakcją, zwłaszcza wśród aktywistów.

Słonie i ich kontrowersje

Zwolennicy uważają stosowaną praktykę za walkę z kłusownictwem i podnoszenie świadomości społeczeństwa na ten temat. Ich zdaniem słonie przyczyniają się też do poprawienia sytuacji finansowej organizacji charytatywnych działających na rzecz dzikiej przyrody.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Ciężko ranny szczeniak leżał na ulicy i błagał o pomoc. Zachowanie jego mamy wywołuje łzy

Przeciwnicy natomiast uważają, że to okrutna praktyka, która powoduje cierpienie słoni. Zwierzęta są specjalnie szkolone do ciągłego wykonywania tego samego obrazu, co staje się dla nich męczące i jest niezgodne z zachowaniem podstawowych praw zwierząt. Zobaczcie sami:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywały widok psa przed i po adopcji. Nic bardziej pozytywnego dzisiaj nie zobaczycie
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na Wenus

źródło: dailymail.co.uk

Następny artykuł