Naukowcy twierdzą, że wiedzą, jak wyglądał mityczny potwór z Loch Ness
Fot. unsplash.com ; Daniel Svoboda
Autor Olga Szmańda - 22 Lipca 2020

Niesłychane doniesienia o potworze z Loch Ness. Naukowcy ustalili nowe fakty na temat mitycznego stworzenia

Potwór z Loch Ness nadal jest wielką zagadką. Wielu uważa, że nigdy nie istniał, a inni są przekonani, że nie tylko istniał, lecz wręcz wciąż istnieje. Tematem zajmują się nie tylko miłośnicy teorii spiskowych, lecz także naukowcy. Ostatnio udało im się ustalić kilka interesujących faktów.

Naukowcy od lat próbują rozwiązać zagadkę potwora z Loch Ness. Rzekomo zamieszkujący szkockie jezioro stwór od lat owiany jest tajemnicą i krążą na jego temat legendy. Niejednokrotnie bywał widziany przez przypadkowych gapiów i turystów. Ludzie, którzy doświadczyli spotkania z monstrum, opisują go w przeróżny sposób. Jedni podają, iż zwierze ma podłużny lub trójkątny grzbiet. Z kolei inni uważają, że ma szereg garbów i bardzo małą głowę. Spośród podawanych opisów popularna Nessie wyglądem przypomina zazwyczaj dinozaura i węża.

Gwiazdor disco polo przeżył straszny wypadek. Jak sobie radzi pół roku później?Gwiazdor disco polo przeżył straszny wypadek. Jak sobie radzi pół roku później?Czytaj dalej

Potwór z Loch Ness

Znana na całym świecie Nessie przez naukowców określana jest jako foka, jesiotr, węgorz lub plezjozaur. Wielu badaczy podejmowało próbę zidentyfikowania stwora, którego chcą zobaczyć turyści z całego świata. Zagadka od setek lat była jedną z tych, które wyjątkowo często próbowano rozwikłać. Do tej pory kolejne pokolenia próbują dojść do prawdy.

Naukowcy z Uniwersytetu Otago razem z profesorem Neilem Gemmellą podjęli się badania tamtejszych wód. Grupa badaczy zebrała próbki wody z 250 różnych lokalizacji na jeziorze. Później przebadali je pod kątem wyodrębnienia DNA wszystkich znanych organizmów. Po wynikach okazało się, że jedna z próbek jest znana człowiekowi. Udało się odkryć, że występował w tych wodach węgorz. Naukowcy po opublikowaniu badań podają do wiadomości, że to właśnie jest mityczny potwór z Loch Ness. Gigantyczny węgorz to ich zdaniem stwór z koszmarów i fantazji ludzi na całym świecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie"
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Polski złoty w odwrocie. Efekt? Wysokie opłaty i drogie kredyty


Mimo znanych już wyników nadal będą prowadzone badania nad różnymi organizmami w jeziorze Loch Ness. Historia Nessie została rozwiązana tylko częściowo i wciąż pozostawia wiele pytań. Wielbiciele fantastyki z pewnością dalej będą szukać innego wytłumaczenia tajemniczych zjawisk ze Szkocji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
  2. Potencjalnie niebezpieczna asteroida przeleci koło Ziemi. Takich obiektów będzie więcej
  3. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  4. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  5. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  6. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)


Źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł