Łabędź został uratowany przez policjantów.
Fot. policja.pl
Autor Kamila Krótka - 22 Lipca 2020

Uratowali łabędzia, który zaplątał się w żyłkę. Gdyby nie oni, piękny ptak mógłby zginąć

Łabędź zaplątał się w żyłkę i nie mógł wydostać się z pułapki. W porę zainterweniowała policja, zwracając ptakowi wolność. Bez pomocy dzielnych mundurowych ptak nie miałby szans na przeżycie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o uwięzionym, zaplątanym w żyłkę łabędziu. Mundurowi z posterunku wodnego w Barkowicach Mokrych od razu ruszyli mu na pomoc. Szybka reakcja pozwoliła na szczęśliwe zakończenie akcji i zwrócenie ptakowi wolności.

Religa i Zembala znów razem przy stole. Synowie słynnych kardiochirurgów przeprowadzili wspólnie operacjęReliga i Zembala znów razem przy stole. Synowie słynnych kardiochirurgów przeprowadzili wspólnie operacjęCzytaj dalej

Zaplątany łabędź

Policjanci pełnili właśnie służbę na terenie Zalewu Sulejowskiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Po południu otrzymali zgłoszenie o łabędziu, który zaplątał się w żyłkę na zalewie. Ptaka dostrzegli wypoczywający nad wodą turyści.

Łabędź nie tylko był oplątany żyłką, ale w jego dziobie utkwiła przynęta wędkarska. Chcąc zapobiec dłuższemu cierpieniu ptaka, funkcjonariusze podjęli działania ratownicze.

Przy pomocy podbieraka wędkarskiego udało im się unieruchomić łabędzia, a chcąc złagodzić stres zwierzęcia, jeden z funkcjonariuszy wskoczył do wody. Policjant wyjął z dzioba ptaka haczyk i odplątał żyłkę, która utrudniała poruszanie skrzydłami. Dzięki pomocy policji łabędź po chwili mógł bezpiecznie odpłynąć.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów

Policjanci apelują, że znajdując ranne lub unieruchomione zwierzę, powinno się poinformować odpowiednie służby i nie podejmować samodzielnych prób uwolnienia go.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sportowiec zabronił buldogowi jeść mięso. Kiedy temat poruszono na wizji, porażające szczegóły wyszły na światło dzienne
  2. Czekolada lekiem na choroby serca. Naukowcy potwierdzają najnowsze doniesienia
  3. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  4. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  5. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  6. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka


źródło: policja.pl

Następny artykuł