Pies uratował mieszkańców przed pożarem.
Fot. lubuska.policja.gov.pl
Autor Kamila Krótka - 22 Lipca 2020

Pies zaczął nieznośnie ujadać w nocy. Obudził wszystkich domowników i ich uratował

Pies ocalił życie pewnej rodziny z Nowej Soli. Groziło im śmiertelne niebezpieczeństwo. Pies to wyczuł i wytrwale dążył do tego, by wszystkich obudzić. Oto historia niezwykle lojalnego czworonoga.

Pies zaczął głośno szczekać, co zaniepokoiło domowników. Tym bardziej, że nie chciał przestać, a był środek nocy. Zdołał w ten sposób obudzić rodzinę, która dzięki niemu w porę zorientowała się, że coś jest nie tak. Gdyby nie on, wszystko mogło skończyć się tragicznie.

Wilki uratowały ciężarną kobietę, a następnie pomogły jej w czasie poroduWilki uratowały ciężarną kobietę, a następnie pomogły jej w czasie poroduCzytaj dalej


Pies uratował domowników

W Nowej Soli w województwie lubuskim doszło do poważnego pożaru. W środku nocy mieszkańców obudziło szczekanie psa, który zareagował na pojawienie się ognia w kotłowni. Dzięki Dosi - bo tak nazwano pieska - mieszkańcy mogli w porę opuścić dom i wezwać straż pożarną oraz policję.

Policjanci pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, gdzie zastali przerażonych mieszkańców, którzy w ostatniej chwili uciekli przed pożarem. Funkcjonariusze sami zaczęli gasić ogień, nie czekając na strażaków. W środku było gęsto od dymu, jednak w porę udało się przeprowadzić ewakuację wszystkich osób.

- Okazało się, że płomienie wydobywały się z pieca grzewczego. Policjanci, nie tracąc czasu, natychmiast zaczęli gasić pożar, który szybko udało się skutecznie stłumić. Zaraz potem na miejsce przybyli strażacy, którzy kontynuowali czynności gaśnicze. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał - powiedziała mł. asp. Renata Dąbrowicz z policji w Nowej Soli.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Policja przyznała, że gdyby nie pies, sytuacja skończyłaby się o wiele gorzej. Pożar mógłby rozprzestrzenić się tak, że jego ugaszenie byłoby bardzo trudne. Dlatego to Dosia została bohaterką tego wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Mężczyzna wrócił po ciężkim dniu z pracy do domu. Postawa owczarka australijskiego zachwyca. Niebywałe, co zrobił
  3. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  4. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  5. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  6. Kamil Stoch szykuje się do przeprowadzki? Skoczek opublikował tajemnicze zdjęcie (FOTO)


  źródło: polsatnews.pl

  Następny artykuł