Prezent dla dziecka w postaci pieska rasy buldog francuski
fot. Facebook - Babies World
Autor Olga Szmańda - 22 Grudnia 2020

Tata daje niespodziewany prezent synkowi. Reakcja malucha osłodzi nawet najbardziej pochmurny dzień [WIDEO]

Prezenty świąteczne to najbardziej wyczekiwany element Wigilii Bożego Narodzenia. Niejednokrotnie nasze dzieci usilnie wyczekują każdą chwilę bożonarodzeniowej kolacji tylko po to, by później otrzymać ukochane podarunki. Wśród licznych nagrań naszych pociech, które radośnie otwierają swoje prezenty, znalazło się wyjątkowe wideo. Rodzice pewnego chłopca postanowili zaskoczyć go prezentem, który zmieni całkowicie jego życie.

Prezent, którym obdarowujemy swoich bliskich w Święta Bożego Narodzenia, są dla nas symboliką miłości, oddania i pamięci o ukochanych członkach rodziny. Niejednokrotnie przez długie tygodnie zastanawiamy się, co takiego podarować osobie, którą kochamy.

Wśród nas znajdują się również ci, którzy na ostatnią minutę postanawiają udać się do sklepów po prezenty dla bliskich. Poza tym coraz częściej we współczesnych rodzinach nie daje się rzeczowych prezentów, a niespodziankę w formie gotówki. W ten sposób uniknąć można nie trafienia w gust naszych bliskich i łatwo zaoszczędzić sobie czas.

Sprawa z prezentami wygląda zgoła inaczej, jeśli myślimy o obdarowywaniu naszych dzieci. Nasze maluchu najczęściej pragną, by Święty Mikołaj przyniósł im zabawki, rower czy inne komputerowe gadżety.

Pośród całej listy życzeń, które nasze dziecko chciałoby, by Mikołaj spełnił, znajdują się te, które zwiążą dziecko z prezentem na całe życie. Jednym z maluchów, który chciał na święta otrzymać prezent, za który weźmie odpowiedzialność na całe życie, był pewien 4-letni chłopiec. Maluch wymarzył sobie, że na Boże Narodzenie otrzyma od Mikołaja szczeniaczka.

Trwa walka o polską gastronomię. Restauracje, bary i kawiarnie mogą powrócić do normalności, wszystko zależy od nasTrwa walka o polską gastronomię. Restauracje, bary i kawiarnie mogą powrócić do normalności, wszystko zależy od nasCzytaj dalej

Prezent marzeń, który zmienił życie dziecka. Reakcja chłopca zwala z nóg

4-letni chłopiec marzył o posiadaniu swojego szczeniaka. Dziecko nie spodziewało się jednak, że tak szybko spełni się jego marzenie. Podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia, ojciec 4-latka postanowił przynieść mu pakunek z kokardką. Opakowanie, które z pozoru wyglądało na zwykłe pudełko zawierało w sobie niezwykłą niespodziankę.

W papierowym pudełku ze srebrną kokardą krył się mały czarny szczeniaczek. Chłopcu po podniesieniu wieka prezentu ukazał się mały buldog francuski. Wzruszony 4-latek nie krył zachwytu i od razu popędził do tulenia swojego nowego członka rodziny. Zaskoczony chłopiec nie był w stanie ukryć swoich emocji i wybuchła w nim euforia pozytywnych odczuć. Niespodzianka, którą sprawił mu tata całkowicie zmieniła życie dziecka.

Pies prezentem na święta

Okazuje się, że pies jako prezent na święta dla małego dziecka, jest wspaniałym pomysłem na naukę naszej pociechy odpowiedzialności. Dodatkowo zwierzę pomaga dziecku budować poczucie własności i przynależności.

- Świat dziecka jest bardzo prosty. Są słabsi i silni. Gdy od początku uczymy dziecko, by opiekować się na przykład zwierzęciem, tak naprawdę uczymy go odpowiedzialności za słabszych - powiedziała w rozmowie z miesięcznikiem „Gaga” Patrycja Rzepecka, psycholog z Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS.

Zapewnienie dziecku odpowiedniego startu przy wychowywaniu czworonoga, pomoże również w zmotywowaniu naszej pociechy do działania. Dodatkowo ukochany pies, który partycypuje w dorastaniu dziecka, jest w stanie wpłynąć na rozwój osobowościowy malucha. Na koniec warto wspomnieć o tym, że zwierzęta od lat uznawane są za jedne z najlepszych przyjaciół dla dzieci, które borykają się na co dzień z chorobami neurologicznymi. W ten sposób wyczekiwany i emocjonujący prezent świąteczny, może całkowicie zmienić życie naszego dziecka.

- Dzięki psu osiąga się rezultaty, które trudno osiągnąć z dzieckiem w zwykłej, codziennej pracy. Pies wzbudza niezwykłą motywację, jest jakby mediatorem między światem a dzieckiem. Okazuje się, że zwierzę może też pomóc przezwyciężyć chorobę. Coraz częściej wskazuje się na skuteczność dogoterapii w pracy z dziećmi z zespołem Downa, porażeniem mózgowym czy autyzmem. W ciągu ostatnich kilku lat w USA i w Europie opublikowane zostały cztery duże raporty badawcze, które zgodnie stwierdzają, że psy zdecydowanie przyspieszają rozwój dzieci autystycznych. Ponadto od kilku lat brytyjski rząd zaczął wspierać tresurę psów dla dzieci niesłyszących. Pracujący na zlecenie rządu naukowcy doszli bowiem do wniosku, że specjalnie tresowane psy pomagają takim dzieciom się koncentrować, ułatwiają ich kontakt z rodzicami i rodzeństwem, a także zmniejszą ich stres, między innymi podczas snu - wyjaśnia Magda Madajczyk z Fundacji „Dogtor”, wolontariuszka dogoterapeutka w szkole specjalnej.

ZOBACZ TO NIESAMOWITE WIDEO:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: Facebook - Babies World / smyk.com

Następny artykuł