Autor Kamila Krótka - 21 Grudnia 2020

Papież Franciszek z poruszającym apelem. Jego słowa doskonale podsumowują zachowanie wiernych

Papież Franciszek zaapelował wczoraj do wiernych. Chodzi o Święta Bożego Narodzenia, które w tym roku spędzimy w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Jest to okazja do tego, żeby zastanowić się nad tym, co do tej pory robiliśmy po prostu źle. Co powiedział papież Franciszek?

Słowa papieża Franciszka powinien wziąć sobie do serca każdy. Niedzielny apel na placu Świętego Piotra w Rzymie dotyczył tego, jak w obliczu pandemii przestać narzekać, a w zamian za to pomóc innych w tych trudnych czasach.

Papież Franciszek: “konsumpcjonizm skonfiskował nam Boże Narodzenie”

- W tym trudnym czasie zamiast narzekać na to, co pandemia nam uniemożliwia, zróbmy coś dla kogoś, kto ma mniej; nie kolejny prezent dla nas i dla naszych przyjaciół , ale dla potrzebującego, o którym nikt nie myśli- te słowa usłyszeli wierni przed południową modlitwą Anioł Pański od papieża Franciszka.

Jak podaje polsatnews.pl, papież wygłosił apel, który przypomina o tym, że "żłóbek w Betlejem to nie konsumpcjonizm”:

- Nie dajmy się ponieść przez konsumpcjonizm, przez szał, by zrobić to i to - mówił Franciszek - Konsumpcjonizm skonfiskował nam Boże Narodzenie- mówił Franciszek.

Poznajecie to słodkie maleństwo ze zdjęcia? Wiemy, jak dziś wygląda słynne dziecko z logo GerberaPoznajecie to słodkie maleństwo ze zdjęcia? Wiemy, jak dziś wygląda słynne dziecko z logo GerberaCzytaj dalej

Co równie ważne według papieża, to zaprzestanie odkładanie dobrych uczynków na później w stylu: "Wiem, że pomaganie jest ważne, ale zrobię to jutro". To “jutro” zazwyczaj niestety oznacza “nigdy”.

Wspólna modlitwa

- Niech zbliżające się Boże Narodzenie będzie dla wszystkich okazją do wewnętrznej odmiany, modlitwy, nawrócenia, kroków naprzód na drodze wiary oraz braterstwa między nami. Rozejrzyjmy się wokół, ile osób jest w potrzebie, ilu jest cierpiących braci. Brat, który cierpi należy do nas - mówił papież.

Papież Franciszek nawiązał też o ludziach morza, którzy z powodu pandemii nie mogą przerwać swoich kontraktów i wrócić do rodzin. W tym przypadku wystosował apel do rządów, aby te umożliwiły im powrót do domów.

Wierni wspólnie modlili się o pocieszenie nie tylko dla marynarzy, ale i innych ludzi, którzy przeżywają trudny czas. Ostatnia niedziela Adwenty zgromadziła na placu Świętego Piotra wielu wiernych, wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Czy po tych słowach nasze podejście do Świąt ulegnie zmianie? Czas pokaże. Na pewno warto zastanowić się nad tym, które ze wspomnianych przez papieża Franciszka błędów popełniamy i jak możemy szerzyć więcej dobra.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł