Raport Watykanu szokuje wiernych
Fot. Andrzej Iwanczuk/East News
Autor Kamila Krótka - 11 Listopada 2020

Papież Franciszek zabrał głos na temat raportu Watykanu. Jego słowa mogą zadziwić wielu wiernych

Raport Watykanu jest w ostatnich dniach jednym z najczęściej podejmowanych tematów w mediach. Czyny pedofilskie, które zostały popełnione przez kard. Theodore McCarricka, po prostu nie mieszczą się w głowie. Sprawę w końcu skomentował papież Franciszek. Co takiego powiedział?

Raport Watykanu pokazał przypadki pedofilii, których dopuścił się McCarrick. Dokument został sporządzony na polecenie papieża Franciszka i powstawał przez dwa lata. Szokujące dane w końcu wyszły na jaw.

5-latki poprosiły premiera, aby pozwolił Świętemu Mikołajowi roznosić prezenty podczas lockdownu. Otrzymały rozbrajającą odpowiedź5-latki poprosiły premiera, aby pozwolił Świętemu Mikołajowi roznosić prezenty podczas lockdownu. Otrzymały rozbrajającą odpowiedźCzytaj dalej

Raport Watykanu i mocne słowa papieża

Papież skomentował raport Watykanu i czyny, jakie popełnił kard. Theodore McCarrick. Franciszek zapewnił wiernych, że jest blisko z ofiarami pedofilii i w pełni angażuje się w wykorzenienie zła z Kościoła.

Temat raportu Franciszek poruszył podczas audiencji generalnej transmitowanej z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

- Ponawiam moją bliskość z ofiarami wszelkich nadużyć i zaangażowanie Kościoła, by wykorzenić to zło - powiedział papież.

Urocza Olivia Sivielli była pierwszą Bożenką z “Klanu”. Co dziś robi i jak wygląda poprzedniczka Agnieszki Kaczorowskiej?Urocza Olivia Sivielli była pierwszą Bożenką z “Klanu”. Co dziś robi i jak wygląda poprzedniczka Agnieszki Kaczorowskiej?Czytaj dalej

Ujawnione dane

400-stronnicowy dokument powstawał przez dwa lata. Jest dokumentacją przewinień kard. Theodore’a McCarricka, ale i decyzji, które były podejmowane w jego sprawie.

Jak wynika z raportu, kariera McCarricka mogła się rozwijać, gdyż Stolica Apostolska nie otrzymywała żadnych informacji o jego przestępstwach. Mimo to - jak wskazują autorzy dokumentu - McCarrick został arcybiskupem mimo przychodzących z USA wiadomości na temat jego nadużyć. Wówczas kardynał miał złożyć przysięgę Janowi Pawłowi II, że jest niewinny.

McCarrick przez wiele lat był jedną z najbardziej znaczących osób amerykańskiego Kościoła Katolickiego. W latach 2000-2006 pełnił funkcję arcybiskupa Waszyngtonu.

Anita ze Anita ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" zaskoczyła internautów. Jeszcze nigdy nie pokazała podobnego zdjęciaCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. PILNE: Andrzej Duda przeciwko "piątce dla zwierząt". Z ust prezydenta padły mocne słowa. "Absolutnie nie zgadzam się z tą ustawą"
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

W 2018 roku złożył jednak rezygnację z godności kardynalskich. Stało się to zaraz po tym, jak rozpoczęto śledztwo dotyczące jego przestępstw na tle seksualnym.

Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku MarlenySeweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku MarlenyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy masz lampę solną w domu? Niestety, wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważać
  2. 23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał
  7. Kardynał Dziwisz może trafić do więzienia? Zawiadomienie już w prokuraturze

źródło: wp.pl

Następny artykuł