Lockdown przeszkodą dla Świętego Mikołaja?
Fot. pxhere
Autor Kamila Krótka - 13 Listopada 2020

5-latki poprosiły premiera, aby pozwolił Świętemu Mikołajowi roznosić prezenty podczas lockdownu. Otrzymały rozbrajającą odpowiedź

Lockdownu obawia się każdy, ale jak się okazało, dla dzieci to może być teraz jeden z największych problemów. Okazuje się, że powodem ich zmartwień jest to, czy Święty Mikołaj zdoła rozdać najmłodszym prezenty. Pięcioletni Criste i Tommaso z Włoch postanowili napisać w tej sprawie do premiera, a ten odpowiedział im w rozczulający sposób.

"Czy jeśli wszystko zamkniesz, pozwolisz Świętemu Mikołajowi przynieść mi prezent?" - zapytała pięciolatka z Werony w liście do premiera Włoch Giuseppe Contego. W zeszły czwartek opublikował go tamtejszy dziennik, pokazując tym samym obawę dzieci przed lockdownem.

Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku MarlenySeweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku MarlenyCzytaj dalej

Lockdown utrapieniem dzieci

Dziewczynka poprosiła premiera, aby dzieci mogły dostać prezenty i 13 grudnia - czyli obchodzoną w części Włoch uroczystość świętej Łucji, jak i w Boże Narodzenie i Trzech Króli - wtedy też otrzymują podarunki.

"Premierze Conte, będziesz taki miły dla mnie i dla wszystkich grzecznych dzieci?" - dodała Criste na łamach dziennika "L'Arena".

Dziewczynka ponad trzy tygodnie temu została zakażona koronawirusem. Na szczęście infekcja przebiegła łagodnie i Cristel już otrzymała negatywny wynik testu. Nie wróciła jeszcze jednak do przedszkola.

- Cristel boi się nowego lockdownu i ciągle powtarza, że obawia się, że nie będzie mogła spotkać się ze swoimi przyjaciółmi - powiedziała gazecie matka dziewczynki Giada Esposito. - Wraz ze zbliżaniem się Świąt, boi się też tego, że Święty Mikołaj również nie będzie mógł się poruszać i nie przyniesie prezentu - powiedziała matka Cristel.

Zaskakująca odpowiedź premiera

Premier Włoch Giuseppe Conte w poście na Facebooku zwrócił się do najmłodszych Włochów. Obiecał, że pandemia nie przeszkodzi Świętemu Mikołajowi w dotarciu do nich.

"Święty Mikołaj nosi maseczkę i może podróżować po świecie dzięki specjalnemu zezwoleniu" - napisał w czwartek premier Włoch Giuseppe Conte. "Zapewnił mnie, że ma już międzynarodowy certyfikat podróżniczy: może podróżować wszędzie i rozdawać prezenty wszystkim dzieciom na świecie".

Premier odpowiedział tym samym na list pięcioletniego Tommaso, który w swoim liście błagał o niezamykanie Świętego Mikołaja.

Poradził dzieciom, aby pod choinką postawiły nie tylko ciepłe mleko i ciasteczka, ale też żel do dezynfekcji rąk.

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

"Nie musisz w tym roku mówić Świętemu Mikołajowi, że byłeś grzeczny. Już mu o tym powiedziałem" - napisał premier, dodając: - “Wiem, że chciałeś prosić również o przepędzenie koronawirusa. Nie zapomnij poprosić o kolejny prezent”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Intruzi weszli do domu. Widząc, kto ich stamtąd wypłoszył, trudno się nie zaśmiać
  2. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Niezwykle popularna aplikacja okazała się wielkim oszustwem. Ponad milion zarażonych urządzeń, Polska na liście
  7. Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicę

źródło: polsatnews.pl / rp.pl

Następny artykuł