Program TV na 24 grudnia. Co warto obejrzeć w wigilijny wieczór?
fot. East News - Marek BAZAK
Autor Olga Szmańda - 24 Grudnia 2020

Jak umilić sobie Wigilię przed TV? Topowe filmy i programy, które poprawią twój bożonarodzeniowy nastrój

Program TV, w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przyda nam się znacznie bardziej niż w innych latach. Gwiazdka 2020 będzie nieco różnić się od tej, którą pamiętamy. Tegoroczną Wigilię większość z nas spędzać będzie w okrojonym towarzystwie. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, liczni z nas muszą celebrować Boże Narodzenie w mniejszym gronie. Postanowiliśmy sprawdzić co, przygotowały dla nas duże stacje telewizyjne, by umilić nam ten nietypowy wigilijny wieczór.

Program TV z pewnością nie należy do symboli Bożego Narodzenia. Niestety w tym roku ze względu na panującą w kraju pandemię koronawirusa, większa część z nas spędzi święta w okrojonym gronie. Co za tym idzie z pewnością postanowimy włączyć telewizor, by poprawić swój nastrój i choć na chwilę oderwać się od stresującej rzeczywistości.

Stacje telewizyjne postanowiły, jak co roku pokazać nam niesamowite filmy familijne, komedie romantyczne, ulubione świąteczne programy oraz koncerty bożonarodzeniowe. Tym razem stacje telewizyjne powiększyły swoją ofertę o niezwykłe obrazy, które mogą umilić nam czas w okresie Bożego Narodzenia.

Program TV: wigilijne programy

Poza licznymi produkcjami familijnymi i komediowymi, na ekranach naszych telewizorów nie może zabraknąć koncertów bożonarodzeniowych. Mimo że obecnie kultura w Polsce została zamrożona obostrzeniami, w wigilijny wieczór będziemy mogli doświadczyć wykonań artystycznych największych polskich gwiazd. Stacje telewizyjne postanowiły zaproponować nam powtórki, telewizyjne rejestrację i retransmisję topowych wigilijnych koncertów.

Polsat ponownie zaprosił swoich widzów do wspólnego kolędowania. W Wigilię od godziny 12:30 stacja puści aż sześć koncertów kolędowych, z których co ciekawe dwa będą transmitowane premierowo. Polsat postanowił umilić nam ten wieczór m.in:

1500 puddingów bożonarodzeniowych i ważenie po kolacji. Wiemy, jak wyglądają święta Elżbiety II1500 puddingów bożonarodzeniowych i ważenie po kolacji. Wiemy, jak wyglądają święta Elżbiety IICzytaj dalej
  • koncertem wigilijnym z 2019 roku w Warszawie (godz. 14:45)
  • koncertem Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w 100-lecie urodzin świętego - występ premierowy, w wydarzeniu wykorzystane zostaną niepublikowane dotąd nagrania głosu Jana Pawła II, kolędy śpiewane przez papieża połączone będą z muzycznymi aranżacjami zespołu Golec uOrkiestra (godz. 15:45)
  • koncertem w Mariańskim Porzeczu wystąpią: Enej, Igor Herbut, Hanna Banaszak, Stanisława Celińska, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Sebastian Karpiel-Bułecka, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, sanah, Zazula, Eleni, Arka Noego, Andrzej Lampert i Katarzyna Mosek; w programie znajdą się m.in.: ''Mizerna, cicha'', ''Gdy się Chrystus rodzi'', ''Oj Maluśki, Maluśki'', ''Tryumfy Króla Niebieskiego'' czy ''Lulajże, Jezuniu''; artystom towarzyszyć będzie Grott Orkiestra pod dyrekcją Michała Grotta (godz. 16:45)

Z równie bogatą ofertą koncertową wyszła do widzów stacja TVP. Tym razem Telewizja Polska zaprasza do kolędowania od godziny 12:00. Dodatkowo w programie tv stacji znajduje się transmisja pasterki z Bazyliki św. Piotra w Watykanie z udziałem papieża Franciszka, którą zobaczymy o godzinie 21:30.

  • kolędowanie w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pelplinie (godz. 15:25)
  • ''Gdy się Chrystus rodzi'': koncert kolęd na Jasnej Górze (godz. 17:30)
  • 'Gwiazdy kolędują w Zakopanem'': koncert pod patronatem pary prezydenckiej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, wystąpią m.in.: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Eleni, Roksana Węgiel, Piotr Rubik i Rafał Brzozowski (godz. 20:20)

Topowe produkcje filmowe na wigilijny wieczór

Stacje telewizyjne postanowiły przygotować dla nas również ofertę związaną z ulubionymi kinowymi produkcjami. W ten sposób stacja Polsat ponownie o godz. 20:00 pokaże “Kevina samego w domu”. W tym czasie stacja TVP2 zaprezentuje komedię “Ojciec rodziny”. Z kolegi TVN proponuje swoim konsumentom komedię romantyczną “To właśnie miłość”.

W Wigilię 24 grudnia, zobaczymy również komedie: ''Dlaczego on?'' (Polsat, godz. 22:15), ''Moje wielkie greckie wesele'' (TVP2, godz. 0:00), ''Co wiecie o swoich dziadkach?'' (Polsat, godz. 0:45), film obyczajowy ''Uratujmy święta'' (TVP2, godz. 22:25) oraz film sensacyjny ''Godziny szczytu II'' (TVN, godz. 22:50).

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: plotek.pl / telemagazyn.pl

Następny artykuł