Posiłek Dla Seniora
Fot. Posiłek Dla Seniora / Facebook
Autor Kamila Krótka - 23 Grudnia 2020

Wielka mobilizacja w Warszawie. 30 minut wystarczyło, aby internauci zorganizowali święta 250 seniorom

Akcja “Posiłek Dla Seniora” w okresie świątecznym zaskoczyła nawet samych organizatorów. Jak już wiadomo, inicjatywa rozwożenia Ciepłych Wigilii dla starszych osób okazała się prawdziwym sukcesem. O ludziach, których wielkie serca wspierają potrzebujących seniorów, rozmawialiśmy z liderem projektu, Rafałem Betlejewskim.

“Wolontariusze, osoby nieznane, o ciepłych sercach, zabrały wszystkie paczki do rozwiezienia!!!! W pół godziny nie ma nic!” - możemy przeczytać na profilu akcji “Posiłek Dla Seniora”. W co dokładnie zaangażowali się mieszkańcy Warszawy?

"Posiłek Dla Seniora” ratuje święta wielu Polaków

W ramach projektu “Posiłek Dla Seniora” udało się zorganizować niezwykłą akcję, która polegała na rozwiezieniu Ciepłych Wigilii dla starszych osób zamieszkujących stolicę.

- W związku z Wigilią wpadliśmy na pomysł, żeby wraz z fundacją “Prometeusz dla Seniorów” i akcją “Senior w Koronie” dostarczyć wykwintne wigilie dla osób starszych. Nasz kucharz przygotował menu, w którego skład wchodzą paszteciki, barszczyk czy ryba po grecku. Bardzo chcieliśmy, aby były to specjalne dania - opowiadał nam Rafał Betlejewski, lider projektu “Posiłek Dla Seniora”. - Udało się przygotować 250 takich wigilii, które dziś dostarczyli dla seniorów nasi wolontariusze. Wolontariusze, czyli osoby chętne do pomocy po tym, jak zobaczyli nas na Facebooku czy Instagramie.

Okazało się, że dobrych serc jest w Polsce bardzo dużo. Po ogłoszeniu akcji od razu zgłosiły się osoby, które zaoferowały swoją pomoc. Dzięki temu w pół godziny udało się zabrać wszystkie posiłki przygotowane dla osób starszych i samotnych.

posiłek dla seniora

Działalność akcji “Posiłek Dla Seniora”

Akcja pomaga przede wszystkimseniorom, którzy potrzebują nie tylko ciepłego posiłku, ale i zwykłej rozmowy. Inicjatywa pomogła już kilkudziesięciu starszym osobom - dla nich takie wsparcie jest po prostu bezcenne.

Mocne słowa papieża Franciszka. Bożonarodzeniowy apel wzruszył miliony wiernychMocne słowa papieża Franciszka. Bożonarodzeniowy apel wzruszył miliony wiernychCzytaj dalej

- W ramach akcji “Posiłek Dla Seniora” od marca nakarmiliśmy już kilkadziesiąt osób w Warszawie, które są samotne, chore czy potrzebujące. Nie mogą one wyjść z domu, ugotować obiadu - mówił Rafał Betlejewski.

“Posiłek Dla Seniora” to także inne sposoby ofiarowania wsparcia. Projekt ma za sobą również takie formy pomocy, jak zebranie pieniędzy na zakup nowych sprzętów do domu czy spłatę rachunków. Obecnie trwa też zbiórka na remont mieszkania dla pani Ireny:

- Prowadzimy też inną akcję dla osób starszych, na przykład zbieramy pieniądze dla pani Ireny, mieszkającej w spalonym mieszkaniu. To niesamowita osoba, która przeżyła zdecydowanie za wiele. Dlatego zebraliśmy dla niej już ponad 81 tysięcy złotych, a na przełomie stycznia i lutego planujemy remont jej mieszkania - mówił Rafał Betlejewski.

Na razie akcja “Posiłek Dla Seniora” funkcjonuje tylko w Warszawie. Jej inicjatorzy postawili sobie jednak cel, aby rozwinąć ją na inne miasta, takie jak Kraków, Poznań, Katowice czy Łódź. Organizacja ma też plan, aby w najbliższym czasie stać się fundacją i działać pełną parą jako działalność charytatywna.

Jeśli chcesz pomóc, odwiedź stronę posilekdlaseniora.pl i wywołaj uśmiech na twarzach seniorów!

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

O kolejnych inicjatywach tej wyjątkowej akcji będziemy informować na bieżąco. Wierzymy w to, że mimo tak trudnego roku dla wielu z nas, inicjatorzy projektu przywrócili uśmiech na twarzach wielu seniorów.

Następny artykuł