Taniec dwojga seniorów, którzy pokazali, że wiek nie ma znaczenia gdy chodzi o dobrą zabawę
fot. Facebook - DJ sweeby
Autor Olga Szmańda - 17 Grudnia 2020

Para seniorów tańczy jakby jutra miało nie być. Pozytywną energią zawstydzili nawet nastolatków

Taniec od wieków odgrywa niebywałą rolę w życiu człowieka. Niejednokrotnie towarzyszył w najbardziej wzniosłych chwilach społeczności z całego świata. Kulturowo jest to jedna z form wyrażenia swojej osobowości, szacunku, oddania czci, a nawet forma nawiązania relacji płciowych. Pośród licznych typów tańca postanowiliśmy skupić się na tym, który wyraża emocje i prowadzi do samorealizacji.

Taniec jest rytmicznym układem, który wykonuje ludzkie ciało. Niejednokrotnie powstaje podczas wpływu spontanicznych bodźców o zabarwieniu emocjonalnym. Dodatkowo wykonywany jest świadomie i ma wpływ na wyrażenie obecnego stanu psychicznego tancerza.

Ruchy te wykonywane są przy pomocy ciała, które w rytm muzyki lub elementów rytmicznych wygina się w specyficznych kierunkach. Często ruchy w tańcu mają wartość symboliczną, emocjonalną czy estetyczną. W zależności od kultury taniec postrzegany jest inaczej przez daną grupę odbiorców.

Szeroko pojęty taniec podzielony jest ze względu na rodzaje choreografii, pochodzenie historyczne czy rodzaju wykonywanych ruchów. Mimo to głównym i spójnym elementem dla każdego tańca, jest ruch ciała wykonywany w skoordynowany sposób.

Kolejnym łącznikiem tańca w każdej kulturze jest rytm. W ten sposób tancerze są w stanie porozumieć się między sobą oraz z publiką, poprzez komunikację niewerbalną.

Jak z Warszawy do Los Angeles. Wilk Gustaw pokonał dystans 10 000 km na własnych łapachJak z Warszawy do Los Angeles. Wilk Gustaw pokonał dystans 10 000 km na własnych łapachCzytaj dalej

Taniec, który zawładnął sercami internautów

Taniec pewnej pary seniorów wzbudził nasze zainteresowanie, nie tyle ze względu na ich wiek, co fakt, że wspaniale radzą sobie jako para na parkiecie. Wyjaśniliśmy już, że ruchy rytmiczne mające na celu wyrażenie emocji czy potrzeb, są nieodłącznym elementem tańca.

Jedną z takich tanecznych par jest dwoje seniorów, którzy w spontaniczny sposób stanęli na parkiecie imprezy dla swoich równolatków. Kobieta i mężczyzna postanowili zaprezentować swoje umiejętności przed tłumem innych ludzi. Nie bojąc się opinii innych i nie patrząc na reakcje publiczności postanowili dać ponieść się emocjom. Wspólnie wykonali niebywale uroczy, zabawny i pokrzepiający taniec.

Na nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych widać parę staruszków, którzy w rytmiczny sposób wykonują swój autorski układ choreograficzny. Para pokazuje swoje niezwykłe poczucie rytmu, dystans do siebie i ewidentną chęć zabawy. Wideo z całego zdarzenia zostało umieszczone na profilu na Facebooku DJ’a Sweeby. Autor postanowił podzielić się ze swoją publicznością nietypowym zachowaniem starszej pary.

"Wspaniali! Oby więcej takich seniorów w naszym społeczeństwie!!!" - pisze jedna z internautek.

"Niesamowite! WOW! Chciałbym, żeby moja babcia i dziadek tak wywijali na parkiecie" - dodaje komentujący.

Widzowie portalu społecznościowego od razu popędzili do komentowania nagrania. Jak widać setki internautów jest zachwyconych zachowaniem seniorów i z wielką chęcią gratuluje im spektakularnego występu.

ZOBACZ TO WYJĄTKOWE NAGRANIE:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: Facebook / wikipedia.pl

Następny artykuł