Akcja "Posiłek Dla Seniora" wspiera starsze osoby
Fot. https://www.facebook.com/PosilekDlaSeniora
Autor Kamila Krótka - 9 Grudnia 2020

Wierzyć się nie chce, w jakich warunkach mieszka 87-letnia pani Irena. Za 11 dni na jej twarzy może znowu zagościć uśmiech

Nie tylko podczas pandemii seniorzy potrzebują pomocy przy codziennych obowiązkach. Ogromna liczba starszych osób jeszcze na długo przed pierwszą falą koronawirusa była pozostawiona sama sobie. Na szczęście są osoby, które znajdują w sobie chęć do tego, aby pomagać. Właśnie z potrzeby wspierania innych powstała inicjatywa “Posiłek Dla Seniora”.

Poznajcie niezwykłą historię pani Ireny, która dzięki akcji “Posiłek Dla Seniora” oraz wielkiemu sercu Pauliny ma szansę odzyskać godne miejsce do życia. Te dwie kobiety są prawdziwym dowodem na to, że nie tylko trzeba, ale i warto pomagać. Zobaczcie niezwykle wzruszające filmy poniżej artykułu.

“Posiłek Dla Seniora” to dla niektórych seniorów jedyne wsparcie

Pani Irena to kobieta w wieku 87 lat. Od roku mieszka w warunkach, na które zdecydowanie nie zasłużyła. Spalone mieszkanie bez prądu i poczerniałe od sadzy ściany to jej codzienność. Każdego miesiąca musi spłacać raty kredytu mieszkaniowego. Na życie zostaje jej 400 złotych.

Pewnego dnia trzydziestoletnia Paulina spotkała panią Irenę przy śmietniku, gdzie seniorka szukała resztek nadających się do zjedzenia. Paulina właśnie te resztki wyrzucała. Nieśmiało pani Irena zaczęła opowiadać swoją historię. O mężu nadużywającym alkoholu, o starości, problemach finansowych.

Teraz pani Irena mieszka z synem, który teraz też jest już na emeryturze. Niestety nie może na niego liczyć. Mimo że jest on jedną z jej największych pociech, nie oferuje jej żadnego wsparcia. Jak powiedziała: “mój syn jest bezrobotny… z wyboru”.

Paulina postanowiła wesprzeć panią Irenę w tej fatalnej sytuacji. Po pierwsze zaczęła odwiedzać ją częściej i przynosić posiłki. Po drugie zorganizowała zbiórkę na remont mieszkania. To wymaga ogromnej pracy, jak i pieniędzy. Trzeba zedrzeć tynk, zamontować nową instalację elektryczną, położyć nowe tynki, wyposażyć kuchnię i łazienkę oraz wycyklinować parkiety.

Paulina zorganizowała zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Trzeba zebrać 70 000 złotych - tak wycenili to jej organizatorzy, nie wiadomo jednak czy nie będzie potrzeba więcej pieniędzy.

Okazało się, że internauci potraktowali sprawę bardzo poważnie. Z potrzebnych 70 000 zł zebrano już 48 730 zł. Na remont mieszkania pani Ireny zrzuciły się już 944 osoby, a do końca zbiórki pozostało 11 dni. Jeszcze trochę dobrych serc i uda się przywrócić uśmiech na twarzy pani Ireny.

O akcji “Posiłek dla seniora”

Celem inicjatywy #PosilekDlaSeniora jest wsparcie osób starszych poprzez zapewnienie im pełnowartościowej całodziennej diety. W jej skład wchodzą 4 zbilansowane posiłki: śniadanie, zupa, obiad i podwieczorek.

Do pomocy zgłaszają się wolontariusze z całej Polski. Nadszedł czas na to, aby w końcu przypomnieć sobie o naszych seniorach i zapewnić im godziwe warunki życia. Akcję można wesprzeć na stronie posilekdlaseniora.pl

Niemal wszyscy go oglądaliśmy. Kultowy serial, który pokochali Polacy ma już 55 latNiemal wszyscy go oglądaliśmy. Kultowy serial, który pokochali Polacy ma już 55 latCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: posilekdlaseniora.pl / facebook.com/PosilekDlaSeniora / zrzutka.pl

Następny artykuł