Chłopiec, któremu 5 lat temu zrobiono zdjęcie, w końcu dorósł. Teraz jego życie wygląda zupełnie inaczej
fot. Facebook - Anja Ringgren Lovén
Autor Olga Szmańda - 23 Grudnia 2020

Pamiętacie 2-letniego chłopca ze zdjęcia? Wiemy, jak potoczyły się losy małego Hope

Chłopiec z Nigerii został sfotografowany w 2016 roku przez Anje Ringgren Lovén, działaczkę społeczną, która odwiedziła tamtejszą ludność. Niezwykle poruszająca fotografia wychudzonego i niedożywionego dziecka poruszyła media na całym świecie. Po tym, jak kobieta opublikowała w mediach jego zdjęcie, cały świat skupił się na zaniedbanym chłopcu. Teraz po upływie prawie 5 lat dziecko wygląda zupełnie inaczej.

Chłopiec z historycznego zdjęcia, które obiegło media na całym świecie, miał wtedy zaledwie dwa lata. Niestety trudno było uwierzyć w jego wiek. Wszystko za sprawą wychudzonego, niedożywionego i zaniedbanego ciałka dziecka.Niestety rozmiarem mały Hope przypominał zagubione pisklę, a nie 2-letnie dziecko. Na dodatek życie chłopca było na tyle tragiczne, że od głodowej śmierci dzielił go jedynie krok.

Zdjęcie chłopca, które wstrząsnęło światem

2-letni Hope spotkał swoją wybawicielkę 30 stycznia 2016 roku. Co ciekawe, chłopiec nie posiadał wcześniej znanego nikomu imienia. To właśnie działaczka społeczna nadała mu imię Hope, co z języka angielskiego oznacza “nadzieję”. Kobieta po spotkaniu z dzieckiem postanowiła, że zrobi wszystko by odmienić jego los.

Duńska wolontariuszka Anja Rinngren Lovén, spotkała chłopca w ostatnim momencie. Prawdopodobnie gdyby nie jej przyjazd do Nigerii, 2-latek zmarłby samotnie na ulicy jednego z tamtejszych miast. Jego stan był tragiczny, a wygląd wołał o pomoc.

Ciało chłopca było całkowicie wychudzone i zaniedbane. Na dodatek od śmierci głodowej dzieliły go zaledwie dni, czy nawet godziny. Na szczęście spotkał na swojej drodze duńską wolontariuszkę, która postawiła wszystko na jedną kartę, by uratować małego chłopca.

Nad Morskie Oko wybrała bardzo nietypową kreację. Zdjęcie turystki rozbroiło internautówNad Morskie Oko wybrała bardzo nietypową kreację. Zdjęcie turystki rozbroiło internautówCzytaj dalej

Wstrząsające i przerażające zdjęcie obiegło wszystkie światowe media. Dziennikarze skupili się na historii dziecka, które wychowywało się w biedzie i zaniedbaniu. Od tamtej chwili 2-letni Hope stał się symbolem skrajnego ubóstwa. Na szczęście jego waleczna wybawicielka zadbała o to, by przyszłość chłopca rysowała się w kolorowych barwach.

Hope stanął na nogi. Wiemy, jak dziś wygląda nigeryjski chłopiec

- Kiedy go ratowaliśmy, był w tragicznym stanie zdrowotnym. [...] Był poważnie niedożywiony i miał wiele dolegliwości. Przez pierwsze dwa tygodnie był w szpitalu w stanie krytycznym. Nie wiedzieliśmy, czy przeżyje czy nie - wspomina Anja Ringgren Lovén, która razem ze swoją fundacją postanowiła zająć się chłopcem.

Na profilu fundacji duńskiej wolontariuszki „Land of Hope”, pojawiło się niedawno zdjęcie, które przedstawia wygląd chłopca. Ku zdziwieniu wszystkich mały Hope wygląda olśniewająco. Rodzice chłopca przekazali również informację, że ich syn rozwija się prawidłowo i doskonale radzi sobie w szkole. Co ciekawe Hope posiada niebywałe zdolności artystyczne.

- Jest bardzo inteligentnym chłopcem, a jego pasją jest sztuka i bycie kreatywnym. Jest niesamowicie utalentowany, jego obrazy znajdują swoich nabywców. Nazywamy go Mały Picasso - mówi przybrana matka chłopca.

Na dzień dzisiejszy mały Hope ma się świetnie. Na szczęście jego życie zostało odmienione za sprawą duńskiej wolontariuszki. Dzięki ludziom takim jak Anja Rinngren Lovén, każdego roku przywracana zostaje nadzieja na lepsze jutro dla milionów dzieci, które muszą samodzielnie borykać się ze swoimi problemami.

ZOBACZ TO NIESAMOWITE ZDJĘCIE:Hope - nigeryjski chłopies

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: dobre.info.pl / Facebook - Anja Ringgren Lovén

Następny artykuł