Restauracje proszą swoich klientów o pomoc. Akcja "Manifest Gastro" wspiera polską strefę gastronomiczną w czasach pandemii
fot. manifestgastro.pl
Autor Olga Szmańda - 22 Grudnia 2020

Trwa walka o polską gastronomię. Restauracje, bary i kawiarnie mogą powrócić do normalności, wszystko zależy od nas

Restauracje są jednym z najbardziej pokrzywdzonych sektorów w naszym kraju. Niestety pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na upadek finansowy restauracji, barów, knajp czy kawiarni. Dlatego też miłośnicy kuchni postanowili utworzyć akcję “Manifest Gastro”, w której wierni konsumenci mogą wesprzeć swoich ulubionych dostawców posiłków. W ten sposób możemy jako klienci pomóc sektorowi gastronomicznemu, który z ledwością obecnie utrzymuje się na rynku.

Restauracje w Polsce ucierpiały najbardziej na panującej a kraju pandemii koronawirusa. Niestety ze względu na ustanowione obostrzenia, wszystkie rodzaje placówek gastronomicznych musiały zostać zamknięte.

Obecnie bary, restauracje, puby czy kawiarnie pracują jedynie z ofertą “take away”. Konsumenci mogą zakupić w ten sposób produkty z danego lokalu na wynos. Niestety wiele z placówek gastronomicznych ze względu na zbyt małe zapotrzebowanie na ich produkty na dowóz, musiało zostać finalnie zamkniętych.

Na pomoc wszystkim restauratorom wyszła grupa ludzi, która wspólnie utworzyła stronę manifestgastro.pl. Autorzy akcji mają na celu poparcie rozwoju gastronomii w czasach pandemii oraz chęć dotarcia do władz kraju.

Inicjatorzy mają również zamiar dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, mediów i opinii publicznej. Zdaniem restauratorów i konsumentów z “Manifestu Gastro”, wszyscy ci, którzy znaleźli się na ich stronie internetowej, pragną polepszyć los polskiej strefy gastronomicznej.

Marzena Kipiel-Sztuka wyznała, że nie ma za co jeść. Święta uratowała jej starsza kobieta, piękny gestMarzena Kipiel-Sztuka wyznała, że nie ma za co jeść. Święta uratowała jej starsza kobieta, piękny gestCzytaj dalej

Restauracje są nieodłącznym elementem naszego życia

Spotkania przy stole w kawiarni, pubie, barze czy restauracji to nieodłączny element ludzkich relacji. Niejednokrotnie to właśnie my konsumenci tworzymy atmosferę miejsca, do którego się udamy. Lokale usługowe kojarzą nam się z przyjemnością i specjalnymi wydarzeniami.

Restauracje mają również znaczącą rolę w budowaniu wspomnieć w gronie rodziny i najbliższych. Według organizatorów akcji “Manifest Gastro” to właśnie my klienci jesteśmy najistotniejszym elementem dla restauratorów. Dzięki naszemu zaangażowaniu w życie społeczne, wiele miejsc może od lat utrzymywać się na godnym poziomie.

Co ciekawe restauratorzy powtarzają, że to właśnie my konsumenci motywujemy ich do działania i poznawania nowych smaków. Dodatkowo za sprawą chęci ulepszania swoich potraw, wielu kucharzy rok w rok podróżuje po świecie, by przynieść nam klientom nowe smaki. Zdaniem inicjatorów “Manifestu Gastro” osoby prowadzące restauracje odpowiadają za nasz nastrój, psychiczne wsparcie i uczestniczenie w najważniejszych życiowych momentach.

- Dodajecie kolorytu i wyrazistości naszym regionom, miastom i miasteczkom. Łączycie nas wszystkich dookoła stołów w Waszych restauracjach, barach, kawiarniach. Wasz sektor daje pełną pasji pracę milionowi osób w Polsce i milionom w Europie - podają na swojej stronie organizatorzy akcji "Manifest Gastro".

Nieoczekiwana pomoc ze strony klientów

Jak podają miłośnicy gastronomii i organizatorzy akcji, restauratorzy w Polsce mają znaczący wpływ na rozwój społeczeństwa. Zdaniem inicjatorów to właśnie sektor gastronomiczny buduje gospodarkę kraju, przy jednoczesnym wspieraniu reszty obywateli.

Niestety obecnie miliony pracowników, muszą stawić czoła ogromnemu wyzwaniu, jakim jest zamknięcie restauracji. Dlatego też została powołana strona www.manifestgastro.pl, która ma na celu polepszenie gastronomicznej rzeczywistości.

Wszyscy ci, którzy chcą wesprzeć polskich restauratorów, właścicieli barów, pubów czy kawiarni mogą wejść na stronę i podpisać dobrowolną petycję. W ten sposób w symbolicznym geście pokażą wsparcie sektorowi gastronomicznemu.

Obecnie do internetowej petycji przyłączyło się ponad 800 osób, a kolejne są już chętne do pomocy. Organizatorzy “Manifestu Gastro” w piękny, waleczny i empatyczny sposób wyrazili swoją chęć wsparcia dla miliona ludzi, którzy obecnie muszą borykać się z problemami finansowymi.

- Jesteście dla nas, a my dla Was! Polska i Europa straciłyby wiele bez Was. Nasze miasta i ulice nie byłyby tym samym bez Was - dodają organizatorzy akcji na swojej stronie internetowej.

ZOBACZ TO WYJĄTKOWE ZDJĘCIE:Manifest Gastro

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: manifestgastro.pl / Facebook - Makro

Następny artykuł