Badania w Szpitalu w Krakowie za darmo
fot. East News - Science Photo Library RF
Autor Olga Szmańda - 22 Grudnia 2020

Bezpłatne badania dla dzieci i przyszłych mam bez kolejek i skierowania. Nadszedł idealny moment, by zadbać o zdrowie

Badania profilaktyczne i specjalistyczne za darmo? Okazuje się, że w Krakowie jedna z placówek medycznych podjęła się organizacji bezpłatnych badań dla swoich pacjentów. Z nowego rozwiązania Szpitala im. Stefana Żeromskiego skorzystają m.in. kobiety w ciąży i dzieci. Niesamowita akcja krakowskiej placówki ma na celu wsparcie diagnostyki rozwoju chorób. Warto sprawdzić, co czeka na pacjentów na badaniach.

Badania okulistyczne w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. To tylko jedne z pierwszych dostępnych w ofercie placówki medycznej. Akcja bezpłatnych okulistycznych pomiarów rozpoczął krakowski ośrodek.

Badanie skierowane jest do przyszłych mam, które znajdują się obecnie w trzecim trymestrze ciąży lub mają cukrzycę ciążową, czyli tę, która została zdiagnozowana pierwszy raz w trakcie przebiegu ciąży.

Co ciekawe, darmowe badania okulistyczne zostaną później w anonimowy sposób wykorzystane do pracy badawczej. Celem całego przedsięwzięcia jest jak najlepsze poznanie wpływu cukrzycy ciążowej na narząd wzroku.

Badania w krakowskim szpitalu

Krakowski szpital oferuje również kolejne bezpłatne i kompleksowe badania. Tym razem skierowane są one do najmłodszych pacjentów. W ten sposób dzieci mogą skierować się do Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie i wykonać w nim bez uprzedniego skierowania należne badania. Dodatkowo czas oczekiwania nie przewiduje czekania w kolejkach. W ten sposób rodzice w krótkim czasie zbadają swoje dziecko.

Marzena Kipiel-Sztuka wyznała, że nie ma za co jeść. Święta uratowała jej starsza kobieta, piękny gestMarzena Kipiel-Sztuka wyznała, że nie ma za co jeść. Święta uratowała jej starsza kobieta, piękny gestCzytaj dalej

Ważną i zaskakująco pozytywną informacją jest fakt, że krakowski szpital nie ogłosił terminu zakończenia akcji, ani także limitu miejsc, które mogą wykorzystać mali pacjenci. Szpital poinformował także, że do akcji zaproszone są wszystkie pociechy z Małopolski.

- W trzy dni zbadamy dziecko, odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, wątpliwości rodziców - tłumaczy rzeczniczka szpitala im. Żeromskiego w Krakowie Anna Górska.

Szeroka oferta badań w darmowym wydaniu

Szpital w Krakowie jest w stanie zapewnić kompleksowe badania swoim najmłodszym pacjentom. W ten sposób placówka wyposażona jest do m.in. badania układu oddechowego, krążenia, pokarmowego. Dodatkowo szpital zapewnia także konsultacje alergologiczne i nefrologiczne dla dzieci.

Placówka medyczna w Krakowie oferuje również badania obejmujące m.in. pełny zakres badań laboratoryjnych oraz◦ EKG, ECHO, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, próba ortostatyczna, próba wysiłkowa, rtg, USG płuc, spirometria, pomiar stężenia tlenku azotu w wydychanym powietrzu (FeNO), oscylometria, gastroskopia, kolonoskopia, test w kierunku przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego, pełny zakres badań USG: płuc, jamy brzusznej, układu moczowego, tarczycy czy węzłów chłonnych.

Wizyty umawiać można za pomocą telefonu, dzwoniąc pod numery: 12 622 92 27, 12 622 92 91 12 622 93 39; lub mailowo, pisząc na adres pediatria@zeromski-szpital.pl. W treści wiadomości należy podać: imię, nazwisko, PESEL dziecka, adres zameldowania, kontakt telefoniczny rodzica.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: twojezdrowie.rmf24.pl/ krakow.tvp.pl/ cowkrakowie.pl/

Następny artykuł