Rakesh Shukla z jednym z psów, które zamieszkały na jego działce.
Fot. https://www.facebook.com/rakesh.shukla1
Autor Olga Szmańda - 31 Lipca 2020

Programista kupił działkę i stworzył na niej raj dla bezpańskich psów. Jest wideo

Programista postanowił zbudować raj dla zwierząt w potrzebie. Pomógł wielu zwierzakom, które mają za sobą trudne doświadczenia. Części z nich z pewnością uratował życie. Zdjęcia i wideo pozwalają zrozumieć, jak cenna okazała się jego inicjatywa.

Wiele schronisk na całym świecie próbuje znaleźć najlepsze rozwiązania w zakresie opieki nad bezpańskimi zwierzętami. Zwierzęta często muszą przebywać w nie najlepszych warunkach, ponieważ organizacje, które się nimi zajmują, nie mają pieniędzy na luksusy. Na szczęście są ludzie, którzy starają się je odciążyć, podejmując się walki o lepszy los zwierząt na własną rękę.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Programista dla psów

Rakesh Shukla podjął walkę o lepszy los dla bezdomnych i odrzucanych czworonogów. Jego celem jest zapewnienie godnego życia każdemu psu, niezależnie od tego, w jakim stanie zdrowia się znajduje. Mężczyzna razem z żoną około 10 lat temu założył firmę informatyczną. Poza pracą w zawodzie od pewnego czas po godzinach zajmuje się opieką nad licznymi zwierzakami. Rakesh zakupił 3-aktrową działkę, na której obecnie przebywa 735 psów.

- Jestem ostatnim ratunkiem dla tych psów, które nie są już ładne i nikt nie chce ich głaskać i przytulać. Wiele z nich jest chorych, nie mają nikogo poza mną - powiedział.

Życie Rakesha usłane było pasmem sukcesów. Kiedy w jego życiu pojawił się 45-dniowy Golden Retriever o imieniu Kavya, wiele się zmieniło. Mężczyzna od razu zakochał się w pupilu. Wszystko wydarzyło się w czerwcu 2009 roku. Opiekun dokładnie pamięta dzień, w którym przyjął psa do domu:


- Kiedy weszliśmy do domu, pobiegła i ukryła się w kącie. Położyłem się na podłodze i ją zawołałem, widziałem, że się boi, w oczach miała wymalowaną niewinność i zaufanie. To był właśnie moment, w którym wszystko się zmieniło, to uczucie było tak silne, że aż mrowiły mnie włosy, a na twarzy czułem ciepłą poświatę. Nie musiałem już nigdy więcej zadawać sobie pytania – po co tu jestem?

Kolejnym psem w życiu rodziny był Lucky. Pojawił się on trzy miesiące później. Mężczyzna uratował suczkę i wziął ją z ulicy do domu. Była zmarznięta i mokra. Nie mógł odmówić jej nowego i ciepłego domu.

Historia jak z bajki

W ciągu następnych tygodni programista przygarniał każdego porzuconego psa, którego napotkał na swojej drodze. Na samym początku trzymał je w domu, w końcu żona poprosiła go o zmianę miejsca dla nowych pupili. Wtedy mężczyzna sprowadzał je na piętro nad biurem. Tam stworzył dla nich ciepły i pełen miłości azyl. W 2012 roku Shukla zakupił 3 akry ziemi, w mieście Doddballapur. Od tamtej pory istnieje tam gospodarstwo skupiające się na ochronie starych, niechcianych czy chorych psów.

Dzisiaj grzeje:
1. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest


Miejsce otoczone jest ogrodzeniem w celu zabezpieczenia psów. Dodatkowo pracownikami ośrodka dla psów są wyspecjalizowani asystenci weterynarii. Psy mają codziennie przygotowywane świeże posiłki. Jak podaje właściciel, jego pociechy jedzą dziennie około 200 kg kurczaka i 200 kg ryżu. Wiele ze zwierząt jest chorych i potrzebuje wyspecjalizowanej karmy i opieki. Dzienny koszt prowadzenia farmy wynosi od 45 000 do 50 000 rupii (ok. 2500-2800 zł). Shukla sam zapewnia 93 procent funduszy.

Psy

Psy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia
  3. Ogromne gniazdo szerszeni ukryte w drzewie. Niesamowite nagranie z likwidacji
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. v

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł