Przytulanie z krową ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka
fot. youtube - Did You Ever Hug a Cow? ; Erdlingshof
Autor Olga Szmańda - 24 Września 2020

Nowy niesamowity trend w odnowie biologicznej. Efekty potrafią zaskoczyć

Przytulanie to sposób na odreagowanie złych emocji albo okazanie komuś czułości. Można wyobrazić sobie, jaki zbawienny wpływ ma to na organizm człowieka. Dotyk ukochanej czy zaufanej osoby wzmaga wytwarzanie się endorfin. Można więc powiedzieć, że każdy rodzaj uczucia, który dotyka człowieka, poprawia jakość jego życia. Przytulanie sposobem nie tylko na stres, ale także odnowę biologiczną.

Przytulanie się z rodzicami, partnerem czy przyjacielem jest całkowicie naturalną czynnością w życiu człowieka. Większość ludzi nie spodziewałaby się, że zbawienny skutek na ich samopoczucie może mieć duże zwierzę. Dla większości ludzi masywne ssaki są czymś przerażającym. Okazuje się, że nasi duzi przyjaciele mogą pomoc nam w odnowie biologicznej. Przytulanie się z nimi jest nie tylko fajne ale i pożyteczne.

Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialuPola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialuCzytaj dalej

Przytulanie dla zdrowia

Bardzo popularny trend przytulania dużych zwierząt, a zwłaszcza krów podbija internet. Agroturystyka w stanie Nowy Jork zaprasza swoich gości do wypróbowania „zabiegu” „Horse & Cow Experience”. Klienci mogą w ten sposób spędzić czas z dużymi zwierzętami. Mogą bawić się z nimi, szczotkować je, głaskać i pielęgnować. Jeśli natomiast człowiek nie jest zainteresowany takim zadbaniem o zwierzę, właściciele zachęcają do przytulania. Krowy mają wyższą temperaturę ciała niż człowiek a to powoduje uczucie ciepła i miękkości przy spotkaniu ze zwierzęciem. Dodatkowo mleczne stwory mają niższe tętno. Dlatego bliskie spotkanie z nimi powoduje również spokój w ciele człowieka. Taki relaks jest odpowiedni dla każdego. Właściciele i pomysłodawcy agroturystyki Mountain Horse Farm zapewniaj o zbawiennym wpływie krów na człowieka. Konie i krowy przebywające na farmie mają specyficzny język ciała, który komunikuje je z ludźmi. Odwiedzający mogą wyczuć empatię u zwierzęcia i być obdarzeni nadmiarem szczęścia. Taka terapia pozwoli turystom pozbyć się stresów, smutków cz niepokoju. Dodatkowym atutem jest fakt braku oceny ze strony zwierzęcia. Te kochane stworzenia nie zaczną komentować ludzkich wad lub przewracać oczami na problemy.

Świadomość natury

Czas spędzony ze zwierzętami zapewnia relaks, odpoczynek, samoświadomość ciała człowieka i zwierzęcia. Kolejne plusy to komfort w spędzaniu czasu na łonie natury, asertywność i wyczucie drugiej istoty. Krowy, które można przytulić przyzwyczajone są do ludzkiego ciała. Ich zadaniem jest pomaganie człowiekowi w trudnej chwili lub wstydliwym momencie. Sesje ze zwierzęciem mogą odbyć się samodzielnie jak u terapeuty lub w całej grupie. Dlatego razem z przyjaciółmi czy rodziną, można podjąć krowią terapię i wspólnie odpocząć na łonie natury.

Dzisiaj grzeje:
1. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska
2.Starszej suczce zostały 24 godziny życia. Kobieta mogła zrobić tylko jedno, aż chce się płakać
3. Każdy pamięta Lidkę z serialu Czterej pancerni i pies. Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie

Pomimo sprzeciwów niektórych obrońców zwierząt. Właściciele farmy Mountain Horse Farm zapewniają, że ich krowy są dobrze traktowane przez odwiedzających. Według nich zwierzęta w tej agroturystyce są przyzwyczajone do ludzi i czerpią równie dużą przyjemność ze spotkania co człowiek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny szczur został wyciągnięty z kanalizacji. Gdy poznali prawdę, zamarli
  2. Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
  3. Dryfował w pojemniku na lód przez trzy dni po tym, jak prądy morskie przewróciły jego łódź. "Na przemian traciłem przytomność z powodu głodu i spałem"
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Poszedł na grzyby. W lesie znalazł coś, co zupełnie zmieniło jego plany
  6. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota


Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł