Schody przestaną być poważnym utrudnieniem dla seniorów
Fot. unsplash.com/@lgnwvr
Autor Kamila Krótka - 24 Czerwca 2020

Genialny pomysł projektantów. Wchodzenie po schodach zmieni się na zawsze

Schody to utrapienie dla większości seniorów. Dlatego zaprojektowano rozwiązanie, które ułatwi im codzienne wchodzenie na piętra budynków. Długo musieli na to czekać, ale wreszcie mają powody do radości.

Schody potrafią być dla seniora naprawdę uciążliwe, a przecież nie wszędzie można skorzystać z windy czy schodów ruchomych. Dlatego projektanci znaleźli sposób na to, aby ulżyć osobom, dla których wejście na piętro to ogromny wysiłek. To doskonałe rozwiązanie, które powinno znaleźć się na każdej klatce schodowej.

Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaPrzygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaCzytaj dalej

Schody nie będą więcej przeszkodą

Projekt zatytułowany „Rest for a while” („Odpocznij chwilę”) to przekształcenie poręczy klatki schodowej w taki sposób, aby na półpiętrze znajdowała się mała ławka. Dzięki temu każdy zmęczony pokonywaniem schodów, może odpocząć przed wejściem na kolejne piętro.

Schody z przekształconą poręczą ułatwieniem dla seniorów

Idea ta powstała w odpowiedzi na problem starzejącego się społeczeństwa w wielu krajach na świecie. Jej autorami są designerzy Jiahui Feng, Baojie Li, Shuikun Cai i Longin Ma, którzy tworzą studio Shenzhen Jinwei Innovation Design Company. Za projekt otrzymali prestiżową nagrodę iF Design Award 2020.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

To pomysł, który z pewnością sprawdziłby się w każdym bloku mieszkalnym, który nie został wyposażony w windę. Specjalna poręcz zdecydowanie ułatwiłaby poruszanie się seniorom. To jednocześnie proste, a z drugiej strony bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Właśnie dlatego zostało docenione przez najlepszych designerów na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: ifworlddesignguide.com

Następny artykuł