Pensjonariusze domu starców z kociakami.
Fot. boredpanda.com
Autor Olga Szmańda - 26 Lipca 2020

Połączyli dom spokojnej starości ze schroniskiem. Łzy same płyną po policzkach

Schronisko w Arizonie przygarnia bezdomne kotki i ma dla nich wyjątkowych opiekunów. A to dzięki błyskotliwemu połączeniu domu spokojnej starości z przytułkiem dla bezdomnych zwierząt. Czworonogi polegają w tym miejscu na opiece pensjonariuszy, którzy z kolei mają masę uroczych stworzonek, którymi mogą się zajmować w wolnym czasie. A mają go przecież w brud.

Schronisko dla zwierząt w Arizonie potrzebowało dodatkowej pomocy w opiece nad nowo narodzonym kociakami. Z powodu braku miejsca i odpowiedniej opieki dla wszystkich czworonogów, właściciele podjęli dość nieoczekiwaną dedycją. Zwrócili się z prośbą o pomoc do domu opieki dla seniorów. I okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotelOświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotelCzytaj dalej

- Niektórym na początku może się to wydawać dziwne: mieszkańcy, którzy sami potrzebują całodobowej opieki, mają za zadanie opiekować się tymi młodymi kociętami” [...]Starsi ludzie mają umiejętności, emocje i potrzeby, które nie tylko pozostawiają na kociętach. Taka pomoc zwierzakom daje dużo uciechy pacjentom z demencją lub chorobą Alzheimera. Pragnienie dawania miłości i otrzymywania miłości jest niesamowite wśród pacjentów - powiedziała Sharon Mercer, dyrektor wykonawczy Catalina Springs Memory Care.

Schronisko dla wszystkich

Program został stworzony przez dyrektor służby zdrowia Rebekę Hamilton. Oprócz opieki nad starszymi opiera się również na ochotniczym wychowywaniu kotów. Kobieta zauważyła, że ​​opieka nad kotami przynosi jej dużo radości i szczęścia. Wiedziała, że ​​musi się tym podzielić z seniorami.


Inicjatywa odniosła sukces, ponieważ poprawił się ogólny stan zdrowia zarówno kociąt, jak i osób starszych. Pensjonariusze zostali poproszeni o zaopiekowanie się dwoma nowo narodzonymi kotami o imionach Żółw i Brzoskwinka. Podczas wspólnego spędzania czasu czworonogi były dopieszczone tak bardzo, że niespodziewanie nabrały zdrowej masy ciała.


Dyrektor placówki zauważa również zmianę zdrowia fizycznego i psychicznego u pacjentów placówki, którzy zazwyczaj mają problemy z pamięcią:

Dzisiaj grzeje:
1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach

"Kocięta dały nam możliwość pielęgnowania tego ludzkiego stanu, który dotyczy każdego z naszych mieszkańców. Osoby starsze czerpią niesamowitą przyjemność z karmienia butelką, spotkań towarzyskich i przytulania potrzebujących noworodków. Natomiast małe kocięta oddają im w zamian niesamowitą wdzięczność i miłość”.Pacjenci domu starców z kociętam - ArizonaEmeryci z kociakamiEmeryci z kociakami

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Kraków. Otworzyli worek na śmieci i zamarli. Zadzwonili po pomoc, straszne
  3. PS Plus w sierpniu. Coś dla miłośników absolutnej klasyki oraz zupełna nowość za darmo
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Adam Małysz ujawnił druzgocącą prawdę na temat ostatnich tygodni. Mistrz przeżył prawdziwe piekło

Źródło: boredpanda.com

Następny artykuł