Ścieżka w chmurach i inne atrakcje dla turystów w Sudetach
Fot. Michałowice / materiały prasowe
Autor Kamila Krótka - 4 Sierpnia 2020

Niezwykła ścieżka w chmurach w polskich górach. Już niedługo będzie można nią spacerować

Sudety ostatnio prężnie rozwijają się pod względem turystyki. Jedną z inwestycji, która ma powstać, jest ścieżka widokowa w chmurach. Czym jeszcze w najbliższym czasie mogą zaskoczyć Karkonosze i Góry Izerskie, a co już przyciąga turystów?

Ścieżka widokowa, punkt obserwacyjny czy wieża na zboczu góry - te wszystkie atrakcje już niedługo będą w pełni dostępne dla turystów odwiedzających dolnośląskie góry. W ten czwartek otwarto jedną z nich, a zakończenie budowy ostatniej planuje się na wiosnę 2021 roku.

Meghan Markle pomogły subtelne zabiegi plastyczne? Eksperci nie mają wątpliwości. Dzięki nim wygląda świetnieMeghan Markle pomogły subtelne zabiegi plastyczne? Eksperci nie mają wątpliwości. Dzięki nim wygląda świetnieCzytaj dalej

Ścieżka w samych chmurach

Atrakcja, której otwarcie zaplanowane jest na przyszły rok, to Sky Walk - ścieżka widokowa w chmurach. Będzie znajdować się ona w Górach Izerskich, w Świeradowie-Zdroju. Podobne konstrukcje istnieją już m.in. w czeskich Sudetach i wzbudzają ogromne zainteresowanie turystów. Ścieżka w Świeradowie ma być największym tego typu obiektem w Polsce. Jej budowa już ruszyła, jednak na efekty trzeba będzie poczekać do wiosny 2021 roku.

Wówczas zostanie też otwarta wieża widokowa licząca 70 metrów wysokości. Znajdzie się ona na zboczu Świeradowca, góry położonej nad miastem. Będzie ona połączona trzema kilometrami ścieżek w koronach drzew.

Ścieżka w chmurach

Atrakcje dostępne od teraz

W czwartek otwarto natomiast nową atrakcję położoną na osiedlu Michałowice w Piechowicach. To miejscowość położona między Jelenią Górą a Szklarską Porębą, na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. Jest do wyjątkowo malownicze miejsce, z którego można podziwiać widok na oba te pasma. Teraz umożliwia to nowy punkt obserwacyjny położony na wysokości 650 m n.p.m., na zboczu szczytu Drewniak. Platforma nosi nazwę Złoty Widok.

- Chcemy zachęcić turystów do odwiedzenia Piechowic i powrotu do nas jako do atrakcyjnego miejsca wypoczynku całych rodzin. Taras widokowy z wygodnym dojazdem to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi i osób, które chcą odetchnąć po długich pieszych wędrówkach poszukując ciekawych miejsc w okolicy - mówi Jacek Kubielski, Burmistrz Miasta Piechowice.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Pierwsi zatrzymani za znieważenie warszawskich pomników

Miejsce można odwiedzić za darmo samochodem lub bezpośrednim autobusem linii 15 z Jeleniej Góry, ostatni odcinek trasy pokonując pieszo. Po drodze goście mogą podziwiać fantazyjne formacje skalne, tzw. Kociołki, a także granitowe bloki pozostałe po zamkniętym kamieniołomie.

Złoty Widok w Michałowicach

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy, zwierzęta przeżyły horror
  2. Absurdalna sytuacja. Urzędnicy dostaną smartfony za ponad 41 tys. zł
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Marta Linkiewicz odkryła całe ciało i pokazała je na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

źródło: gazetawroclawska.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł