Proste tricki, które pozwalają zwalczyć stres
Fot. Unsplash / Matthew Henry
Autor Olga Szmańda - 11 Czerwca 2020

Proste tricki, które pomogą zwalczyć stres

Wywołują go zazwyczaj sytuacje, które nas przerastają. Gdy jest długotrwały, może powodować choroby takie jak depresja czy migreny. Ale można z nim skutecznie walczyć.

Jedną z podstawowych przyczyn stresu jest zbyt mała ilość snu. Powinno się poświęcać na niego od siedmiu do dziewięciu godzin na dobę. Należy również pilnować, by sypialnia kojarzyła się jedynie ze snem i przyjemnościami związanymi z łóżkiem, a nie na przykład z pracą.

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

Jak zredukować stres

Innym sposobem na redukcję stresu i nerwów są relaksujące kąpiele, masaże z wonnymi olejkami oraz medytacja. Spędzając w ten sposób czas, można mieć chwilę tylko dla siebie, z dala od pracy i zgiełku codzienności. Zresztą gorąca kąpiel ma zbawienny wpływ nie tylko na samopoczucie, lecz także na ciało i cerę, o które można wtedy należycie zadbać.

Spacery i aktywność fizyczna to kolejny punkt na mapie redukcji stresu. Wysiłek fizyczny nie tylko pozytywnie wpływa na wygląd, lecz także poprawia pracę mózgu. Pozwala spojrzeć na różne rzeczy w świeży sposób i oczyszcza myśli.

Odpoczynek dla mózgu stanowi również dobry serial czy film, które są obecnie łatwo dostępne na licznych platformach streamingowych. Pozwala to zagłębić się w świat wymyślonych bohaterów i odpuścić sobie na chwilę realne problemy związane z pracą, szkołą czy związkiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Szeroko pojęty stres dotyka około 98 procent Polaków. Jak sobie z nim poradzić w codzienności oraz jak przekuć go w coś dobrego, to zwykle kwestia indywidualna. Można jednak, pracując nad sobą, zwalczyć problem i uniknąć w przyszłości chorób wywołanych stresem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Źródło: medonet.pl

Następny artykuł