Internauci uratowali Sklep u Jadzi
Fot. Piotr Molecki / eastnews.pl
Autor Olga Szmańda - 11 Czerwca 2020

Internauci uratowali sklep

Kwarantanna dotknęła każdego aspektu gospodarki. Zamknięte galerie handlowe, obostrzenia dotyczące zakupów spożywczych, wyludnione miasta. W Warszawie sklep U Jadzi także miał odejść w zapomnienie. Ale znaleźli się chętnie, by pomóc właścicielce.

Wzruszająca historia uratowania lokalnego sklepu ogrodniczego podbiła Internet. Zaczęło się od wylewnego wpisu zamieszczonego na facebooku przez z klientów. Chcieli oni zachęcić mieszkańców Warszawy do choćby drobnego wsparcia właścicieli. Napisali:

„Właściciele są zrozpaczeni. Sklep niestety może nie przetrwać następnego miesiąca. Działa w tym miejscu ponad 100 lat i jak powiedział współwłaściciel: 'Hitler nie zamknął sklepu, ale koronawirus to zrobi'. W sklepie jest szyba oddzielająca od sprzedawcy, od paru dni nikt go nie odwiedza. Jeśli planowaliście kupić ziemię, kwiatki, doniczki, nie kupujcie w sieciówkach – pomóżcie Jadzi”

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

W ten sposób Anna Skibicka zaapelowała do swoich znajomych, tworząc wzruszającą i godną zapamiętania akcję społeczną. Internauci ochoczo ruszyli do sklepu, jednocześnie powielając informację o jego możliwym upadku w mediach społecznościowych. Wpis został udostępniony 10 tysięcy razy. Najwierniejsi klienci sklepu U Jadzi rozpoczęli zbiórki na popularnych portalach. Za ich pośrednictwem udało się zgromadzić ponad 27 tysięcy złotych.

Inicjatywę doceniła sama szefowa operacyjna facebooka Sheryl Sandberg. Opublikowała nawet wpis, w którym wyraża swój podziw dla autorów akcji – Anny Skibickiej i Kamila Iwo Krajewskiego.

„Żyjemy w trudnych czasach, ale historie jak ta rodzą się na całym świecie. Biznesy jak U Jadzi są sercem społeczności. To wzruszające widzieć, jak ta społeczność je wspiera. Dziękuję Ani i Kamilowi!”

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Jeśli ktoś z was chciałby odwiedzić sklep U Jadzi, powinien udać się na ulicę Bagatela 13 w dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Sklep działa tam od ponad 100 lat i jak na razie nie zanosi się na to, by miał przestać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Źródło: warszawa-naszemiasto.pl

Następny artykuł