Suknie ślubne to forma wdzięczności dla walczących z epidemią pracownic służby zdrowia.
Fot. unspash.com ; Jeremy Wong Weddings
Autor Olga Szmańda - 31 Lipca 2020

Suknie ślubne jako wyraz wdzięczności dla pracownic służby zdrowia. Szlachetny gest Amerykanów

Suknie ślubne nie należą do najtańszych, a są potrzebne także w czasie epidemii. Korzystają z nich m.in. sami pracownicy służby zdrowia. I chociaż czasy są ciężkie, spełnienie marzeń narzeczonych może być na wyciągnięcie ręki.

Ślub to często bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Święto miłości niejednokrotnie znacząco uszczupla budżet młodej pary. Wśród setek propozycji, które mogą wspomóc nadwątloną służbę zdrowia, pojawiła się ta - dość oryginalne. Pracownikom z pierwszej linii frontu walki z epidemią można pomóc w zorganizowaniu ślubu. Znalazła się bowiem organizacja, która oferuje dla nich suknie ślubne. Każdy może dołączyć do akcji pomocowej.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Ślub w dobrej sprawie

Organizacja non-profit z siedzibą w Massachusetts rozdaje suknie ślubne narodowym bohaterom codzienności. Brides Across America, znana z rozdawania sukien ślubnych kobietom, które służą w armii i osobom udzielającym pierwszej pomocy, teraz poszerzyła swoją grupę o osoby, które służą w czasie pandemii koronawirusa. Przesłaniem jest wsparcie pracowników służby zdrowia, którzy nadal pracują, ratując życie pacjentom z COVID-19.

Brides Across America wystartowała w 2008 roku. Założycielką organizacji jest Heidi Janson. Kobieta zauważyła, że wiele osób potrzebuje sukien ślubnych. Właścicielka postanowiła uhonorować kobiety i ich mężów i podziękować za ciężką pracę na rzecz kraju. Projekt można wspierać anonimowo na stronie organizacji pod adresem www.bridesacrossamerica.com. Znaleźć można tam liczne informacje o zorganizowanych ślubach czy podarowanych sukniach ślubnych. Zainteresowani projektem mogą opisać swoją historię w celu weryfikacji i poczekać na decyzję. Po zgłoszeniu i zapytaniu o pomoc BAA podejmuje się spełnienia marzeń młodej pary. Do organizacji mogą zgłosić się także osoby z bliskiego otoczenia mundurowych.

Ślub w maseczce

W 2020 roku z początkiem pandemii koronawirusa organizacja wspierająca przyszłe panny młode poszerzyła swoje działanie. Pandemia COVID-19, która opanowała cały świat, uświadomiła organizatorce jak wiele ważnych zawodów można by uhonorować. W ten sposób rozpoczęła pracę nad wpłacaniem datków na rzecz kobiet walczących z koronawirusem. Celem akcji jest wsparcie lekarek, pielęgniarek i ratowników medycznych.

- Stawiają swoje życie na krawędzi, podobnie jak wojsko czy inne służby mundurowe, więc to był nasz sposób, aby im to oddać. Pomyśleliśmy, że dobrze pasuje do naszej misji - powiedziała Heidi Janson. Autorka projektu opowiada też o kobietach, którym podarowała suknie:

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst

- Odpowiedź była świetna - twierdzi Janson. - Dziewczyny są takie szczęśliwe. Mówią: „Pracuję, planuję ślub. Naprawdę nie mam czasu (aby znaleźć sukienkę). „Nie mogą uwierzyć, że jest za darmo”.Para młoda

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie
  3. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie

Źródło: today.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł