Szamani odnalezieni niedaleko Szczecina
Fot. youtube.comuserwilkiemurray
Autor Kamila Krótka - 11 Sierpnia 2020

Odkryli szamańskie sanktuarium niedaleko Szczecina. Wideo pokazuje, co tam się działo

Szamani grasowali na terenie znajdującym się nieopodal dzisiejszego Szczecina i znaleziono na to niezbite dowody. Pozostawili po sobie sporo pamiątek, które wyraźnie świadczą o odprawianych tam rytuałach. Zobaczcie wideo z tajemniczego miejsca.

Przedmioty, które zostawili szamani, to między innymi drewniana kadzielnica, włócznia obrzędowa i nie tylko. Badacze próbują ustalić, jakie plemiona mogły zamieszkiwać linie brzegowe Morza Bałtyckiego.

Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za mocNiezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za mocCzytaj dalej

Szamani w Szczecinie

Niedaleko jeziora Świdwie w Bolkowie, które znajduje się kilkanaście kilometrów od Szczecina, odkryto sanktuarium sprzed 9 tys. lat. Archeolodzy pod kierownictwem prof. Tadeusza Galińskiego ze szczecińskiego Oddziału Instytutu Archeologii i Etnologii odkryli kilka przedmiotów świadczących o obecności szamanów na tym terenie.

Odnalezione narzędzia prawdopodobnie służyły im do odprawiania magicznych rytuałów. Wśród przedmiotów znajduje się na przykład dobrze zachowana kadzielnica, używaną podczas obrzędów rytualnego oczyszczania lub wprowadzania w trans.

Najcenniejsze znalezisko

W miejscu prehistorycznego sanktuarium znajdował się jednak jeszcze cenniejszy przedmiot - drewniana, zdobiona włócznia obrzędową o wymiarach 40cm/10 cm. Jak podkreśla prof. Galiński, włócznia jest prawdziwym ewenementem, bo dotychczas w Europie nie odkryto podobnego przedmiotu sprzed 9 tys. lat.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?

Odkryto tam też zaostrzone pale cisowe, które wbite w ziemię przedstawiały wielki wóz, czyli fragment gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy. Według archeologów mogło to być pewnego rodzaju obserwatorium astronomiczne. Teren wciąż jest badany, jednak archeolodzy z każdym dniem są coraz bliżej poznania historii, kultury i religii naszych przodków. Zobaczcie wideo:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Pewnego ranka zdębiała, gdy wyjrzała przez okno
  2. Huawei szuka zdolnych pracowników. Milion złotych na stole i jeden haczyk
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Nie żyje symbol Formuły 1. Miała zaledwie 33 lata, zmarła we śnie

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł