Kobieta z najdłuższymi włosami świata
Fot. laykni.com
Autor Olga Szmańda - 26 Sierpnia 2020

Od 25 lat zapuszcza włosy. Jak dziś wyglądają najdłuższe kosmyki na świecie?

Włosy kobiet są jednym z największych atrybutów płci pięknej. Niejedna dziewczynka marzy o przepięknych, długich i gęstych włosach. O takie właśnie walczyła Asha Mandela, która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Kobieta ma najdłuższe włosy na świecie, które znają już wszyscy fani fryzjerstwa.

Włosy rozpuszczone, spięte, pofarbowane, naturalne, krótkie czy długie wymagają nie lada pielęgnacji. Niejednokrotnie układanie idealnej fryzury zajmuje sporo czasu. Zarówno panowie, jak i panie dbają regularnie o swój wygląd, udając się do salonów fryzjerskich. Każda wizyta i domowa pielęgnacja jest rytuałem, który ma poprawić wygląd. W zależności od stylu i wieku upodobania stylizacji znacząco się różnią. Jednak znacząca większość kobiet marzy o długich i gęstych włosach. Tak też było w przypadku Ashy Mandeli, która za życiowy cel ustawiła sobie zapuszczenie bujnej fryzury.

Poprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zdziwiła nie tylko kobietęPoprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zdziwiła nie tylko kobietęCzytaj dalej

Włosy z Księgi Rekordów Guinnessa

Asha Mandela rozpoczęła zapuszczanie swoich włosów mając około 25 lat. Kobieta, która skończyła już 50 lat, połowę życia spędziła na pielęgnowaniu fryzury. Jej bujna czupryna w 2008 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Obecnie kobieta nosi dredy, a ich długość wynosi 6 metrów. Natomiast jeśli zmierzyłaby rozpuszczone włosy, według nieoficjalnych danych miałyby one długość 16,5 metra.

Asha przyznaje, że włosy o takiej długości znacznie utrudniają jej życie. Niejednokrotnie ich pielęgnacja jest intensywna i wyczerpująca. Raz w tygodniu myje głowę, a do całej procedury zużywa ponad 6 butelek szamponu. Kolejnym ruchem pielęgnacyjnym jest suszenie. Asha nie używa do tego zwykłych przyrządów, musi poczekać dwa dni żeby fryzura sama się wysuszyła. Zrozumiałe jest, że nie dałaby rady zwykle suszarką doprowadzić ich do stanu wyjściowego. Na szczęście we wszystkim pomaga kobiecie jej mąż, który jest fryzjerem. To z pewnością znacznie ułatwia jej noszenie takiej fryzury.

:

Niestety poza niesamowitym wyglądem i szczególnym dbaniem o swoje dredy Asha musi także borykać się z negatywnymi skutkami swoich długich włosów. Jej lekarz poinformował ją o możliwym urazie kręgosłupa oraz innych defektach w przyszłości. Na szczęście kobieta nie odczuwa teraz żadnych poważnych dolegliwości i cieszy się wyhodowanymi włosami. Jej fryzura zapewnia jej sławę i bogactwo, które z pewnością szybko się nie skończy.

Asha Mandelat

Asha Mandelat

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pitbull tylko czekał aż właściciele wyjdą z domu. Na gorącym uczynku przyłapała go ukryta kamera
  2. Mężczyzna znalazł na polu niezwykle dziwne jaja. Gdy podszedł bliżej, zamarł ze strachu
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Media z samego rana podały druzgocącą informację. Nie żyje prawdziwa legenda świata sportu, kibice zalali się łzami

źródło: planetapolska.com

Następny artykuł