Banksy swoimi rysunkami zachęca ludzi do noszenia maseczek.
Fot. https://www.instagram.com/banksy/
Autor Olga Szmańda - 31 Lipca 2020

W jaki sposób Banksy zachęca do noszenia maseczek? Niezwykłe rysunki ikony street-artu

Banksy, brytyjski wirtuoz street artu, znów wkracza do akcji. Tym razem jego płótnem stało się metro i przestrzeń komunikacji miejskiej. Artysta ma ważny przekaz dotyczący bieżących wydarzeń. I jak zawsze zmusza do myślenia.

Słynny brytyjski artysta Banksy znowu przemówił obrazem. W czasach koronawirusa zachęca do zakrywania twarzy w komunikacji miejskiej i nie tylko tam. Nagranie umieszczone na Instagramie pokazuje artystę ubranego w kombinezon ochronny, maskę, okulary i rękawiczki. Całość stylizacji przypomina sprzęt do dezynfekcji lub deratyzacji. Mężczyzna w takim stroju wyruszył do londyńskiego metra, by umieścić tam swój artystyczny przekaz.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Banksy w pandemii

Wizerunek szczurów i maseczek to symbol panującej epidemii koronawirusa. Artysta postanowił pomalować ściany londyńskiego metra, by dać świadectwo czasom, w których przyszło nam żyć. W butli zamiast płynu antybakteryjnego miał farbę. Jego celem było pokazanie, w jaki sposób rozsiewane są zarazki.

Symbolika szczura bardzo często gości w twórczości mężczyzny. Tym razem użył jej do zobrazowania rozprzestrzeniania się zarazków. Namalowane gryzonie mają na sobie maseczki, te, które takiej nie założyły, rozsiewają zarazki. Długie pociągnięcia sprayem pokazują, jak duży zasięg mają nasze kichnięcia lub kaszlnięcia bez maseczki. Na nagraniu zamieszczonym na jego profilu na Instagramie Banksy dodał komentarz: „jeśli nie zakładasz maseczki, nie zrozumiesz”. Przekaz artysty jest więc jasny.

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst


Do wykonania tej pracy w metrze zainspirowały go nowe obostrzenia w kraju. Brytyjski rząd zapowiedział, że od 24 lipca zasłanianie twarzy w sklepach jest obowiązkowe. Natomiast zakrywanie twarzy jest zalecane już od połowy czerwca. Rozpoznawalne szczury Banksy’ego miały na celu edukację. Wcześniej w maju 2020 Banksy opublikował obraz przedstawiający pielęgniarkę w roli superbohaterki.BanksyBanksyBanksy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie
  3. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie

Źródło: rmf24.pl

Następny artykuł