Bohater skoczył w ogień, by ratować człowieka
Fot. Tomasz Radzik/SE/East News
Autor Kamila Krótka - 15 Lipca 2020

Reprezentant Polski skoczył w ogień, by ratować człowieka

Bohater z prawdziwego zdarzenia to ktoś, kto potrafi zaryzykować życie dla innych ludzi. Reprezentant Polski dowiódł, że jest godzien tego miana nie tylko na boisku, lecz także w sytuacji zagrażającej życiu. Sportowiec skoczył w płomienie, by uratować sąsiada.

Bohater był świadkiem pożaru, który wybuchł w jednej z toruńskiej kamienic. Był w mieszkaniu, kiedy ogień zaczął rozprzestrzeniać się po budynku. Zamiast brać nogi za pas i ratować swoją skórę, pomyślał o sąsiedzie, który potrzebował pomocy. Ruszył mu na ratunek, mimo że było to dla niego bardzo niebezpieczne.

Wyłowił z jeziora sejf. Nie spodziewał się, jak zawartość wpłynie na jego życieWyłowił z jeziora sejf. Nie spodziewał się, jak zawartość wpłynie na jego życieCzytaj dalej

Bohater w płomieniach

Bartosz Żywiczka - zawodnik Pomorzanina Toruń i asystent trenera reprezentacji Polski w hokeja na trawie - natychmiast zareagował na zapach spalenizny. Jak wspomina: “W pewnym momencie poczułem woń spalenizny. Początkowo nie przejąłem się tym, ale kiedy zaczął się wdzierać do mojego mieszkania biały dym, wyskoczyłem na korytarz i zobaczyłem, że wydobywa się on od sąsiada. Nie czekałem ani chwili, tylko od razu wszedłem do pomieszczenia. Na szczęście były otwarte drzwi. W tym czasie dwóch innych sąsiadów z dołu zadzwoniło po pomoc”.

Walka z żywiołem

Sportowiec ruszył na ratunek, gasząc ogień wiadrami wody. Sąsiedzi donosili mu zapasy, kiedy ten próbował ocucić leżącego na podłodze sąsiada. W końcu udało mu się przenieść rannego mężczyznę na dół kamienicy. Na miejscu pojawiło się pogotowie i straż pożarna.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Nowy śmiertelny wypadek na hulajnodze, a przepisy wciąż niejasne

34-letniego sąsiada na szczęście udało się uratować. Mimo początkowych problemów z podrażnionymi dymem oczami, mężczyzna szybko wyszedł ze szpitala bez większych obrażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strażnik parku wziął wyczerpanego owczarka na barki. Pomógł mu w upalny dzień, gdy pies nie miał siły
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Tragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonę

Polski Związek Hokeja na Trawie docenił Żywiczkę za bohaterskie zachowanie i przykład obywatelskiej postawy.

źródło: onet.pl

Następny artykuł