Bridger Walker z siostrą
Twitter ; Birdman59 @Lessweforget57
Autor Olga Szmańda - 30 Lipca 2020

Przeżył cudem. Bohaterski 6-latek uratował młodszą siostrę przed agresywnym psem

Chłopiec wykazał się mocą superbohatera. Swoją odwagę udowodnił, narażając własne życie dla rodziny. Wzruszająca historia 6-letniego chłopca, który dla dobra rodzeństwa był gotów podjąć ogromne ryzyko.

6-letni chłopiec, zamieszkujący stan Wyoming w USA, poświęcił swoje życie, by uratować młodszą siostrę. Takie zachowania nie należą do codzienności, zwłaszcza wśród małych dzieci. Ten chłopiec nie miał jednak oporów, by zaryzykować dla dobra ukochanego rodzeństwa. Rodzice z pewnością są z niego bardzo dumni.

Prawa dziecka są ważniejsze niż prywatność pedofila. Ważny wyrok Sądu Najwyższego z Wielkiej BrytaniiPrawa dziecka są ważniejsze niż prywatność pedofila. Ważny wyrok Sądu Najwyższego z Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Chłopiec w pelerynie superbohatera

Bridger Walker to jeszcze mały, a jednak wielki wzór do naśladowania. Jego zachowanie pomogło uchronić siostrę od tragedii. Historia 6-latka chwyciła za serca internautów na całym świecie. Całą sytuację opowiedziała w mediach ciocia chłopca, Nicole Walker. Kobieta opisała, że Bridger uratował życie siostrze, którą zaatakował rozwścieczony pies. Wtedy mały bohater zasłonił siostrzyczkę swoim ciałem. Pies rzucił się na niego i zmasakrował mu twarz. Gdyby nie starszy brat dziewczynka mogłaby nie przeżyć starcia z czworonogiem. Kiedy Bridger został zapytany, dlaczego to zrobił, odpowiedział:"Gdyby ktoś miał umrzeć, uznałem, że to powinienem być ja”.

Słowa 6-latka łapią za serce i pokazują niesamowitą dojrzałość. Dzięki temu obecnie chłopiec jest na pierwszych stronach gazet w całych Stanach Zjednoczonych.

Superbohater wśród nas

Sześciolatek zwalczył strach i poświęcił się dla rodzeństwa. Lekarze po przywiezieniu go do szpitala musieli założyć mu 90 szwów. Chłopiec odniósł główne obrażenia na policzku. Niestety pies pogryzł go po twarzy. Według tamtejszej opieki medycznej to cud, że chłopiec widzi i nie grozi mu nic poważnego. Chłopiec mimo bólu, szwów i obrzęku na twarzy nadal uważa, że postąpił słusznie. Dla niego wybór był jasny. Życie siostry było ważniejsze niż jego własne.

Nagłośniona sprawa w mediach przybrała niespodziewany wymiar. Obecnie komentowana jest w mediach na całym świecie. Amerykańskie gwiazdy filmów o superbohaterach wysyłają małemu chłopcu komentarze pełne podziwu. Między innymi Chris Evans (Kapitan Ameryka) czy Mark Ruffalo (Hulk). Aktorzy filmów MARVEL o bohaterach z nadprzyrodzonymi mocami, są pod ogromnym wrażeniem wyczynu dziecka. Bridger Walker z pewnością nadawałby się na przywódcę grupy super herosów. Do komentarzy dołączyła się także aktorka, Anne Hathaway, która również podziwia postawę chłopca. Gwiazda napisała na swoim profilu na Instagramie:

„Nie jestem jednym z AVENGERS, ale umiem rozpoznać bohatera. Mogę tylko mieć nadzieję, że w moim życiu jestem w połowie tak odważna, jak ty w swoim, Bridger. Życzę łatwego powrotu do zdrowia.”

Bridger Walker

Chłopiec poza gratulacjami i wiadomościami pełnymi wsparcia otrzymał także nagrody, o których marzy niejeden sportowiec na świecie. Mały Bridger Walker został uhonorowany przez Światową Radę Boksu. Maluch otrzymał specjalny status i pas mistrzów. Na profilu na Instagramie WBC Boxing możemy przeczytać post, w którym organizatorzy wyrażają podziw wobec zachowania chłopca:

„Oto nowy mistrz świata WBC, Bridger »Najodważniejszy człowiek na świecie« Walker”.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”

6-latek jest z pewnością zadowolony z kolejnych napływających nagród i gratulacji związanych z uratowaniem siostry. Mimo wszystko, dla małego bohatera najważniejsze było uratowanie siostry, a nie popularność i uznanie innych osób.

Bridge Walker

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przywróci obostrzenia? Rzecznik przekazał wstrząsające wieści
  2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  3. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Marcin Gortat pochwalił się swoją ukochaną. Piękna Żaneta wygląda po prostu zniewalająco (FOTO)

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl ; onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł