Łowcy pedofilów mogą jeszcze łatwiej ścigać przestępców czyhających na nieletnich.
Fot. unspash.com; Ainur Iman
Autor Olga Szmańda - 29 Lipca 2020

Prawa dziecka są ważniejsze niż prywatność pedofila. Ważny wyrok Sądu Najwyższego z Wielkiej Brytanii

Zapadł wyrok sądu w sprawie związanej z przestępstwami seksualnymi. Dzięki brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości dziecko tam będzie tam teraz jeszcze bardziej chronione. Sąd Najwyższy zakończył głośną sprawę łowców pedofilów.

Według statystyk aż 1 na 10 dzieci jest narażone na wykorzystywanie seksualne przed ukończeniem 18 roku życia. Do tych statystyk dochodzą liczby związane z płcią. Około 1 z 7 dziewczynek i 1 z 25 chłopców pada ofiarą nadużyć seksualnych przed 18 rokiem życia. Okazuje się, że tylko 38 procent ofiar ujawnia, że doszło do tak przykrego zdarzenia. W większości przypadków nigdy nie dochodzi do ujawnienia przestępstwa, a tym bardziej oprawcy.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Sąd stanął po stronie ofiar

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii sfinalizował toczącą się ponad trzy lata sprawę Marka Sutherlanda. Pedofil został zatrzymany przez łowcę pedofilów. Jego główną linią obrony było prawo człowieka do prywatności. Mężczyzna w 2018 roku umawiał się z 13-latkiem, natomiast wysyłał też niestosowne zdjęcia innemu 12-latkowi.

Podczas jednego ze spotkań pojawili się tam łowcy pedofilów. Mężczyzna próbował ratować się przed sądem podstawowym prawem do prywatności. Zarzucał łowcom pedofilów, że dowody w sprawie są całkowicie prywatną korespondencją. Sprawa tocząca się przez ponad trzy lata była szeroko komentowana na Wyspach Brytyjskich.

Prawa dziecka

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst

Sąd Najwyższy uznał, że pedofil nie może skorzystać z prawa do prywatności. W tym i każdym podobnym przypadku prawa dziecka jest znacznie ważniejsze. Dowody zebrane przez grupę łowców pedofilów są obciążające dla mężczyzny i potwierdzają wyrok sądu. Dzięki temu policja mogła wykorzystać te dowody w sprawie. Sąd Najwyższy nad Tamizą dał więc zielone światło dla działalności internetowych łowców przestępstw na tle seksualnym na nieletnich. W tym momencie znajduje się około 100 takich grup działających na terenie Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie
  3. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł