"Strefy wolne od LGBT" bez unijnego dofinansowania.
Fot. pxfuel.com
Autor Kamila Krótka - 29 Lipca 2020

Polskie "strefy wolne od LGBT" odcięte od unijnych dotacji

"Strefy wolne od LGBT" nie dostaną dotacji z Unii Europejskiej. Ze względu na brak tolerancji i agresywną postawę w stosunku do osób nieheteroseksualnych nie mają szans na dofinansowanie. Unijna komisarz ds. równości umieściła dosadny wpis na Twitterze.

Pieniądze nie trafią do sześciu polskich miast, które ogłosiły się tzw. strefami wolnymi od LGBT. Finansowanie miało być przeznaczone na projekty w ramach współpracy miast partnerskich. Komisja Europejska odrzuciła ich wnioski ze względu na dyskryminujące podejście władz do osób o innej orientacji niż heteroseksualna.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Strefy wolne od LGBT bez pieniędzy z UE

Partnerstwo miast jest unijnym projektem współpracy między samorządami, który został stworzony w celu zachęcania obywateli do angażowania się społecznie, politycznie oraz do wolontariatu. Jest to element programu “Europa dla obywateli”, w ramach którego wybrani uczestnicy otrzymają dotację od UE.

We wtorek Komisja Europejska podała listę miast, które otrzymają dofinansowanie. Wybrano 147 gmin i organizacji, spośród których tylko osiem znajduje się w Polsce. Jak można wywnioskować z wpisu Heleny Dalli na Twitterze, więcej polskich miast mogłoby otrzymać te pieniądze, jednak wnioski odrzucono ze względu na ich przynależność do tzw. stref wolnych od LGBT.

- Wartości UE i prawa fundamentalne muszą być przestrzegane przez państwa członkowskie - podkreśliła unijna komisarz ds. równości Helena Dalli.

- To niedobrze, gdy głupota polityków szkodzi obywatelkom i obywatelom - skomentował sprawę na Facebooku były kandydat na prezydenta Robert Biedroń.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”

Strefy wolne od LGBT obejmują już cztery sejmiki wojewódzkie, rady 18 powiatów i 16 gmin. Wspólnie stanowią jedną trzecią powierzchni Polski, publicznie przyznając się do nietolerancji, homofobii i dyskryminacji społeczności LGBT.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przywróci obostrzenia? Rzecznik przekazał wstrząsające wieści
  2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  3. Naukowcy już wiedzą, czemu tak śmierdzimy. Odwieczny problem ludzkości może się skończyć
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Marcin Gortat pochwalił się swoją ukochaną. Piękna Żaneta wygląda po prostu zniewalająco (FOTO)

źródło: gazeta.pl / rp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł