Wzburzone Morze Bałtyckie to dość nietypowe miejsce na poród.
fot. unsplash.com ; Max Okhrimenko
Autor Olga Szmańda - 28 Lipca 2020

Urodziła na środku Bałtyku. Dziecko nie zamierzało czekać na ratowników

Poród tej kobiety zaskoczył wszystkich. Nieoczekiwana akcja porodowa rozpoczęła się na środku morza. Młoda mama nie spodziewała się, że jej dziecko przyjdzie na świat na środku Bałtyku. Na szczęście na pomoc przybyła jej załoga Gdyńskiego SAR.

Poród to moment celebracji narodzin nowego życia. Każda kobieta liczy na to, że nadejście jej ukochanego maleństwa będzie wyjątkowe i zapamięta tę chwilę na całe życie. Z pewnością ta, która rodziła na środku Morza Bałtyckiego, planowała to wydarzenie inaczej. I na pewno go nie zapomni.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Poród na wielkiej wodzie

W środku nocy, z soboty na niedzielę, około godziny 2.30 na promie Regina Seaways kobieta zaczęła rodzić. Prom płynący z Litwy do Niemiec na początku akcji porodowej znajdował się około 26 mil morskich na północ od Białogóry. Załoga statku wezwała pomoc z gdyńskiego SAR. Służby od razu ruszyły do akcji. Jak podają ratownicy, w stronę promu płynął statek ratowniczy Huragan, którego załoga miała pomóc kobiecie przy porodzie, a następnie przetransportować ją na ląd. Dodatkowo z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach został wysłany śmigłowiec.

Rafał Goeck z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa cieszy się z niespodziewanie pozytywnego obrotu sprawy. Ratownicy po przybyciu na miejsce zastali kobietę już po porodzie. Na szczęście młodej mamie i jej maleństwu nic się nie stało.

- Kiedy około godziny 3.40 ratownicy dotarli na pokład, okazało się, że poród już się zakończył. Polecieliśmy po jedną osobę, wróciliśmy z dwiema - cieszy się Rafał Goeck

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst

Według mężczyzny była to bardzo nietypowa akacja ratownicza i dała wiele pozytywnej motywacji pracownikom służby mundurowej. Na szczęście matce i dziecku nic się nie stało i oboje są w bardzo dobrym stanie. Rafał Goeck twierdzi również, że w trakcie całej swojej 12-letniej kariery nie spotkał się z podobną przygodą. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i noworodek z matką zostali przewiezieni do trójmiejskiego szpitala.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie
  3. Polskie elektryczne auta przyszłości. Oto prototypy Izery
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie

Źródło: tvn24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł