Krzysztof i Kinga Kopeć razem z panią Anielą.
fot. Facebook - Krzysztof Kopeć
Autor Olga Szmańda - 28 Lipca 2020

Pomogli staruszce, która mieszkała w ruderze. W 5 dni wybudowali dla niej nowy, przytulny dom. Wzruszająca historia

Dom dla potrzebującej kobiety został wybudowany z miłości. Ekipa z Lubaczowa pomogła w ten sposób pewnej starszej pani. Akcja podkarpackiego małżeństwa spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem w mediach. A dzięki temu nowy dom dla babci Anieli powstał błyskawicznie i natychmiast poprawił jakość życia emerytki.

W ramach „Szlachetnej Paczki” młode małżeństwo zaangażowało się w pomoc potrzebującym. Lubaczowska para miała dostarczyć do domu pewnej emerytki środki czystości, jedzenie i nową szafę. Wszystko zmieniło się po spotkaniu w miejscu zamieszkania staruszki. To, co tam zastali, skłoniło ich do zaangażowania się w sprawę. Zwykła dostawa potrzebnych materiałów sprawiła, że 80-latka otrzymała nowy dom.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Dom z serca

Pomoc od Krzysztofa i Kingi Kopeć nadeszła niespodziewanie i bardzo spontanicznie. Małżeństwo, przyjeżdżając z paczką dla pani Anieli, spostrzegło zatrważająco niski standard, w jakim żyła kobieta. Niestety staruszka nie miała dostępu do bieżącej wody, prądu czy gazu. Dodatkowo łazienka (a właściwiej jej brak) była w opłakanym stanie. Bezinteresowna pomoc i zaangażowanie państwa Kopeć uruchomiło śnieżną kulę dobrej woli.Dom pani AnieliChętnych do pomocy przy domu dla pani Anieli znalazło się wielu. Akcja, którą zorganizowało lubaczowskie małżeństwo, przeszło ich najśmielsze oczekiwania. W mniej niż tydzień staruszka otrzymała nowy dom. W akcję budowy nowego lokum zaangażowało się kilkudziesięciu darczyńców. Na utworzone konto dokonano 130 wpłat, natomiast do biura firmy budowlanej przyszło 50 paczek żywności, talerzy, zastawy stołowej, ubrań, nafty do lampy i wielu innych potrzebnych artykułów.Dom pani Anieli i ekipa remontowaMężczyzna opisał na swoim profilu na Facebook całą akcję i w en sposób zaangażował ludzi do pomocy.

"Kiedy byłem mały rodzice opowiadali mi bajkę o Babie Jadze, mieszkającej w chatce na kurzej łapce. Dzisiaj byłem w takiej chatce. Nie spotkałem tam jednak, żadnej baby Jagi, a przemiłą starszą Panią zdaną na łaskę losu i postawioną do walki o przetrwanie. Pani „babcia” mimo, że dobrze nie widzi ciągle ma wesołe oczy i uśmiechniętą buzię- nie narzeka. Żyje bez prądu i bez wody w chatce o powierzchni zabudowy 24m2.

Mam pragnienie aby zmienić chociaż odrobinę jej życie. Jej dom wymaga generalnego remontu- ale nie przerażam się bo wiem, że wspólnymi siłami damy radę. Chciałbym przede wszystkim podciągnąć jej wodę i prąd bo nie ma. W dalszej kolejności ocieplić jej chatkę, wymienić pokrycie dachu bo stare przecieka, odbudować wiatę na drewno, zbudować wc polowe, położyć wykładzinę PCV na podłodze w izbie, pomalować ściany. Jeżeli dysponuje ktoś materiałami budowlanymi jak: słupy drewniane, deski, krokwie, blacha (może być porozbiórkowa), styropian, wełna mineralna, siatka, folia, klej, cement, linoleum, płyty osb, rury do instalacji itp. i chciałby zrobić dobry uczynek lub odsprzedać mi w dobrej cenie byłbym prze szczęśliwy. Wszystkie wymienione wyżej rzeczy nie muszą być nowe, może komuś zostało z budowy lub z rozbiórki i przewraca się po garażu.Dzisiaj grzeje:
1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst

Dom pani Anieli i ekipa remontowaW trakcje remontu pani Aniela przebywała poza swoim domem. Wtedy ekipa remontowa uwijała się dniem i nocą, by przekazać kobiecie jak najszybciej jej nowy dom. Gdy pani Aniela wróciła do swojego nowego lokum, oniemiała. Nie mogła uwierzyć w to, co ją spotkało. Kobieta ze łzami w oczach i pod opieką państwa Kopeć eksplorowała nowy dom. Emocjom nie było końca. Starsza pani otrzymała nowe życie z inicjatywy bezinteresownych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie
  2. Podczas niebywałego upału zamknął teriera w aucie i poszedł. Wstrząsające, dlaczego
  3. Ogromny krater, który wciąż się powiększa. Ma już kilometr szerokości
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Największy sportowiec wszech czasów wrócił do gry. 57-letni Michael Jordan popisał się niesamowitym zgraniem (WIDEO)

Źródło: dobrewiadomosci.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł