Artyści podczas koncertu "Męskie Granie" symbolicznie wspierają osoby LGBT
fot. Twitter - Kamil Turecki
Autor Olga Szmańda - 9 Sierpnia 2020

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło wspierają osoby LGBT. Symboliczny gest artystów na koncercie

Daria Zawiałow wraz z Dawidem Podsiadło i innymi artystami podczas „Męskiego Grania” wsparła osoby LGBT. Wszyscy wokaliści wykonali symboliczny gest w stosunku do tych, którzy ostatnio musieli zmierzyć się z ogromną falą dyskryminacji. To nie pierwszy raz, gdy na scenie trasy koncertowej pojawiła się tęczowa flaga. "Męskie Granie" od zawsze opowiada się po stronie tolerancji i wspiera swoich widzów niezależnie od orientacji.

Ze względu na pandemię, w ramach festiwalu "Męskie Granie 2020" odbył się w tym roku tylko jeden koncert. Podczas sobotniego wydarzenia w Żywcu na scenie pojawili się czołowi polscy artyści. Dzięki transmisji na żywo, koncert można było oglądać online. Mimo wyjątkowych warunków każdy z muzyków starał się zapewnić widzom jak najlepsze muzyczne doznania. Dzięki polskim wokalistom, fani mogli poczuć się przed ekranami telewizorów tak, jak pod samą sceną koncertową.

16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?Czytaj dalej

Daria Zawiałow i inni artyści pokazali flagę

W trakcie ubiegłorocznego „Męskiego Grania” na scenie można było dostrzec tęczową flagę wywieszoną przez Krzysztofa Zalewskiego. W tym roku sytuacja się powtórzyła. Koncert emitowany w internecie zbiegł się z wydarzeniami, które odbywały się na warszawskich ulicach. Tym razem symbol LGBT również musiał pojawić się na scenie trasy koncertowej.

Czołowi artyści tj. Daria Zawiałow, Król, Dawid Podsiadło i Igo pokazali na scenie tęczowe flagi. Muzycy postanowili w ten symboliczny sposób odnieść się do dyskryminacji, przeciwko której odbywały się protesty w stolicy i do zatrzymania Margot (aktywistki LGBT).

- To, co stało się wczoraj, jest niedopuszczalne. Szanujmy się - apelowali artyści do widzów, którzy w tym roku "Męskie Granie" mogli oglądać tylko w sieci.

- Nie wolno bić ludzi, nieważne z jakiego względu, czy przez przekonania, czy przez preferencje seksualne. Nie ma usprawiedliwienia dla przemocy. Ta piosenka jest przeciwko przemocy. Jesteśmy z wami - mówił z kolei Tomasz Organek.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”

Co ciekawe, Dawid Podsiadło w trakcie sobotniego koncertu odniósł się również do innej ważnej i aktualnej sprawy w polskich mediach. Podczas koncertu nawiązał do słów córki prezydenta, Kingi Dudy. Artysta, wykonując swoją piosenkę „Trofea”, zmienił w niej tekst na „Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny…”. Wplecione słowa w tekst piosenki miały być komentarzem Dawida do sytuacji panującej w naszym kraju. Dodatkowo było to przypomnienie głośno komentowanych słów Kingi Dudy, która nawoływała do równości i miłości podczas ogłoszenia reelekcji jej ojca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  2. Wiemy co dalej z Xbox Live Gold
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Tragiczna wiadomość z samego rana. Kochana przez tysiące fanów legenda nie żyje. W wieku 61 lat zmarła na koronawirusa

źródło: natemat.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł