Dawid Siwiecki
Fot. youtube.com/channel/UCzD-eFFuETyaVnqOO4CblSA
Autor Kamila Krótka - 19 Grudnia 2020

14-letni Dawid rozłożył jury na łopatki. Akordeonista z duszą rockandrollowca zawładnął sceną [WIDEO]

18 grudnia mogliśmy oglądać wielki finał "Wirtuozów V4+”, międzynarodowego talent show. Wzięło w nim udział dwóch wyjątkowych uczestników z Polski: harfistka Zarina Zaradna i akordeonista Dawid Siwiecki. Emocji zdecydowanie nie brakowało, chłopak rozłożył wszystkich na łopatki!

“Wirtuozi V4+” - pierwsza edycja programu pojawiła się na kanale TVP Kultura. Wystąpili w nim młodzi artyści z Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgrzech) oraz Serbii, w tym Dawid Siwiecki i Zarina Zaradna.

Dawid Siwiecki w programie “Wirtuozi V4+”

Talent show zasady są następujące: z każdego z 5 krajów wygrywa jedna osoba. O tym, kto jest zwycięzcą, decyduje jury oraz Maestro Placido Domingo (w finałowym odcinku). W jury zasiada m.in. Alicja Węgorzewska - polska mezzosopranistka.

- Stawką w programie jest nagroda pieniężna, która z pewnością pozwoli zwycięzcy rozwinąć artystyczne skrzydła. Ale to nie wszystkie korzyści, które czekają na uczestników. Dla młodych muzyków to spełnienie marzeń, by wystąpić przed międzynarodową widownią oraz profesjonalnym jury składającym się z międzynarodowych gwiazd - mówi dla wp.pl Alicja Węgorzewska.

Program cieszy się niezwykłą popularnością na Węgrzech. Jest też wielką nadzieją dla młodych ludzi. Dlaczego? Wyjaśnia Alicja Węgorzewska:

Tata daje niespodziewany prezent synkowi. Reakcja malucha osłodzi nawet najbardziej pochmurny dzień [WIDEO]Tata daje niespodziewany prezent synkowi. Reakcja malucha osłodzi nawet najbardziej pochmurny dzień [WIDEO]Czytaj dalej

- Być zauważonym dla młodego artysty to wielki krok naprzód, tym bardziej że popularność w przypadku uczestnictwa w programie "Wirtuozi V4+" nie ogranicza się do jednego kraju, to od razu jest sława międzynarodowa.

Polacy w finale - anioł i akordeonista niczym rockandrollowiec

W finale znalazła się dwójka młodych ludzi z Polski. To muzycy klasyczni, którzy mimo zaledwie kilku lat doświadczenia, mogą popisać się niezwykłymi umiejętnościami.

To Zarina Zaradna z Przeźmierowa (9 l.), która gra na harfie oraz Dawid Siwiecki (14 l.) z Krzywego grający na akordeonie.

Zarina została nazwana przez prowadzącą, Idę Nowakowską, aniołem, ponieważ "ma długie blond włosy, duże oczy, a do tego gra na anielskim instrumencie - harfie". Po półfinałowym występie Dawid natomiast otrzymał miano akordeonisty z charyzmą niczym rockandrollowca. Jury zdecydowanie doceniło jego ekspresję.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

- Przystąpiłem do tego konkursu, aby kupić profesjonalny akordeon, który jest kluczowy dla mojego muzycznego rozwoju. Własny akordeon jest moim marzeniem. Chciałbym zostać profesjonalnym muzykiem - przyznaje Dawid Siwiecki.

ZOBACZ TO NIEZWYKŁE WIDEO:

źródło: wp.pl

Następny artykuł