Bon Turystyczny dostępny jest od 1. sierpnia 2020 roku. Skorzystały już tysiące dzieci.
fot. unspash.com ; Aliko Sunawang
Autor Olga Szmańda - 2 Sierpnia 2020

Od 1. sierpnia można płacić bonem turystycznym. Skorzystało już ponad 1000 dzieci

Dzieci, które w tym roku szykują się na wakacje, mogą skorzystać z bonu turystycznego. Rodzice wszystkich, które nie ukończyły 18 roku życia, mają prawo do korzystania z dopłat. Już od 1 sierpnia dostępny jest dla beneficjentów programu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ok. 78 tys. bonów turystycznych na kwotę ponad 67,5 mln zł - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Użytkownicy bonu zapłacili nim już prawie 700 razy, a kwota transakcji przekroczyła 650 tys. złotych.

Na platformie PUE ZUS od 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny dla dzieci do 18 roku życia. Wystarczy wejść na stronę PUE i uzupełnić dane dziecka. Następnie pozostaje aktywacja bonu. Później rodzic otrzymuje kod, dzięki któremu może zapłacić placówkom turystycznym. Każda dokonana płatność będzie jednorazowo autoryzowana kodem wysłanym na numer telefonu rodzica.

Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadkówBezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadkówCzytaj dalej

Dzieci na wakacjach 2020

Dzięki bonowi rodzic będzie w stanie zapłacić za usługi hotelarskie i turystyczne wycieczki na terenie Polski. Bon wykorzystać można do końca marca 2022 roku i nie podlega on wymianie na gotówkę czy kwotę na konto w banku. Według reportera RMF Fm Michała Dobrołowicza bon może pobrać każdy rodzić, natomiast zapłacić nim mogą także dziadkowie dziecka.

- Beneficjentem jest dziecko, ale numer dostaje rodzic, bo dziecko jest niepełnoletnie, jeżeli rodzic przekaże numer dziadkom, jest to wypoczynek, który także w taki sposób może być zrealizowany - wytłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jeśli rodzic chce upoważnić dziadków dziecka do dysponowania kwotą bonu, powinien przekazać im specjalny kod płatności, otrzymany w formie SMS-a. Dodatkowo z bonu skorzystać można w paru miejscach aż do całkowitego wyczerpania kwoty. Można więc w ten sposób opłacić noclegi w różnych miejscach.

Bon turystyczny przysługuje także każdemu rodzicowi, który posiada świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy o nazwie „Rodzina 500 plus”. Dzięki temu dzieci, których rodzice pracują poza granicami państwa i pobierają tam „500 plus”, również mogą skorzystać z dodatku na wakacje. Dziecko z każdej rodziny otrzymuje kwotę 500 zł na wykorzystanie na dowolne wakacje w Polsce. Natomiast dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności otrzyma dodatkowy zadatek w wysokości 500 zł.

Bon Turystyczny 2020

Dzisiaj grzeje:
1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina także, że wszelkie informacje na temat bonu, można uzyskać za pośrednictwem całodobowej infolinii pod nr tel. 22 11 22 111. Pytania można też przesyłać na adres e-mail bon@zus.pl. Lista zarejestrowanych miejsc do wykorzystania Bonu Turystycznego udostępniona jest na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.Informacja ZUS dotycząca bonu turystycznego

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci
  3. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

Źródło: rmf24.pl ; polskieradio24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł