Artystka tworzy tatuaże z henny dla kobiet chorych na raka.
Fot. facebook.com/facefiesta
Autor Kamila Krótka - 18 Sierpnia 2020

Artystka wspiera kobiety cierpiące na raka. Tworzy na ich głowach fantazyjne tatuaże

Artystka tworzy “korony z henny” po to, aby kobiety przechodzące chemioterapię dobrze czuły się we własnej skórze. Zamiast korzystania z peruk czy szali, mogą teraz w inny sposób odwrócić uwagę od łysiny.

Henna jest rodzajem barwnika produkowanego z liści i pędów rośliny lawsonii, którego używa się między innymi do celów religijnych i kulturowych w krajach takich jak Indie czy Maroko. Teraz wykorzystuje się ją również do wykonywania tatuaży kobietom chorym na raka.

Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policjiSyn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policjiCzytaj dalej

Korony z henny

Korona z henny to nic innego niż tatuaż wykonany na głowie. Jednak ze względu na to, że tradycyjny tatuaż wymaga użycia igły i wprowadza tusz w głębokie warstwy skóry, nie może być on wykonywany osobom chorym na nowotwory. Tymczasem henna barwi wyłącznie zewnętrzną część skóry i utrzymuje się na niej do trzech tygodni.

Jest to dekoracja głowy łysej osoby, na przykład u kobiet, które straciły włosy w wyniku chemioterapii – tłumaczy Leah Reddell zajmująca się wykonywaniem tatuaży od ponad 12 lat w Denver i Boulder, CO w Face Fiesta.

Mimo że założeniem była pomoc kobietom cierpiącym na nowotwory, Reddel zaznacza, że mężczyźni również mogą skorzystać z tego rozwiązania, szczególnie ci chorujący na łysienie plackowate.

Emocjonalna sztuka

Niektóre kobiety decydują się na wykonanie tatuażu jeszcze przed pierwszą sesją chemioterapii, jeszcze inne po walce z nowotworem. Reddell mówi, że za każdym razem przeżywa wraz z klientkami “ogromny wachlarz emocji” - od stresu i niepokoju aż do zachwytu i radości.

- Czasami nie mogę uwierzyć, że mam okazję to robić – mówi Reddell. – Zawsze jestem zdumiona tym, do czego może przyczynić się moja sztuka, która zostaje z tymi kobietami, zmieniając ich doświadczenia w pozytywny sposób. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie mam zaszczyt wykonywać.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony

Każdy wzór jest unikatowy i zazwyczaj zawiera pomysły podsunięte przez samą klientkę. Jedne z nich są bardziej abstrakcyjne i geometryczne, natomiast inne przedstawiają kwiaty, drzewa, zwierzęta czy wyrazy. Korony z henny za każdym razem odzwierciedlają indywidualny styl każdej kobiety.

Tatuaż z henny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli
  2. W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węgla
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Nowy faworyt do sprowadzenia Arkadiusza Milika. Sytuacja Polaka zmienia się jak w kalejdoskopie

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł