Przytulanie drzewa może pomóc w spędzaniu kwarantanny z większą pogodą ducha
Fot. Unsplash / Trent Haaland
Autor Kamila Krótka - 20 Czerwca 2020

Spędzasz czas w izolacji? Przytul drzewo!

Islandia dostrzega emocjonalną trudność, z jaką wiąże się pandemia koronawirusa. Wobec tego proponuje, abyśmy częściej przytulali… drzewa.

Izolacja spowodowana pandemią wywiera negatywny wpływ na zdrowie psychiczne każdego z nas. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do społecznego dystansu, dlatego ostatnie miesiące okazały się dla nas tak trudne. Poczucie emocjonalnej więzi jest szczególnie ważne w okresie takim jak teraz – pełnym stresu i strachu.

Anna i Robert Lewandowscy świętują rocznicę. Są już 7 lat po ślubie i 12 lat razemAnna i Robert Lewandowscy świętują rocznicę. Są już 7 lat po ślubie i 12 lat razemCzytaj dalej

Islandzki sposób na izolację – przytul drzewo

Leśniczy parku Hallormsstaður zachęcają do przytulania się do drzew, gdy dystans społeczny nie pozwala na spotykanie się w gronie najbliższych. Według islandzkich specjalistów wystarczy nawet 5 minut, aby odczuć pozytywne efekty płynącej z lasu energii. Tuląc się do drzewa, najlepiej jest zamknąć oczy i oprzeć policzek o pień.

Kiedy przytulasz się do drzewa, zaczyna się w palcach u stóp, w górę nóg i ciała, a następnie w mózgu. Otrzymujesz tak dobre uczucie relaksu i jesteś gotowy na nowy dzień i nowe wyzwania ‒ mówi Þór Þorfinnsson, kierownik Hallormsstaður National Forest.

Aby ułatwić mieszkańcom Islandii dostęp do drzew, leśniczy parku pracują nad oczyszczaniem ścieżek. Robią to, by zachęcić ludzi do korzystania z przyrody, co zmniejsza stres i zwiększa poczucie szczęścia.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Las państwowy Hallormsstaður jest największym lasem narodowym Islandii. Zajmuje ponad 1800 akrów i od 1905 roku jest objęty ochroną. Stanowi dom dla ponad 85 gatunków drzew.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: ekologia.pl

Następny artykuł