Most Karola w Pradze, na którym stanął gigantyczny stół
https://www.instagram.com/praguetoday/
Autor Olga Szmańda - 12 Lipca 2020

Czesi świętują koniec epidemii. Uroczysta kolacja dla wszystkich przy gigantycznym stole na ulicach Pragi i Moście Karola. Jest wideo

Kolacja dla tysięcy osób została zorganizowana na Moście Karola. Mieszkańcy Pragi mogli wspólnie świętować niezwykle ważny moment, którym dla wszystkich Czechów jest oficjalne zakończenie epidemii koronawirusa. Przy okazji Czesi mogli pokazali, jak radosnym i gościnnym są krajem.

Kolacja odbywała się przy monumentalnym stole długości 515 metrów. W ten sposób mieszkańcy czeskiej stolicy, Pragi, świętowali zakończenie blokady kraju i licznych obostrzeń związanych z epidemią. Obywatele ciągnęli ulicami miasta, by zasiąść do wspólnego posiłku przy słynnym Moście Karola, bo już mogą się legalnie i bezpiecznie gromadzić.

Członkini komisji przyłapana na gorącym uczynku. Próbowała wynieść karty wyborczeCzłonkini komisji przyłapana na gorącym uczynku. Próbowała wynieść karty wyborczeCzytaj dalej

Kolacja dla wszystkich

Republika Czeska szybko wdrożyła blokadę na początku globalnej epidemii koronawirusa i stała się jednym z pierwszych krajów, który nakazał swoim obywatelom noszenie masek, które pomagają uniknąć najgorszych momentów pandemii i złagodzić ograniczenia wcześniej niż w wielu innych krajach. Dzięki temu mogą już zrezygnować z zasad dystansu społecznego.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega jednak, że ​​pandemia się nie skończyła. W związku z tym Republika Czeska nadal zakazuje wielu obcokrajowcom przekraczania jej granic. To właśnie w myśl tej zasady zezwolono na imprezę na Moście Karola. Jak powiedział agencji prasowej Agence France-Presse Ondrej Kobza, właściciel kawiarni:

"Chcemy świętować koniec kryzysu koronawirusowego, gdy ludzie spotykają się i pokazują, że nie boją się już spotkać innych. Że nie boją się przyjąć od kogoś przekąski”.

Stoły w Pradze zostały ozdobione białymi obrusami i kwiatami, a miejscowi pili i dzielili się jedzeniem, gdy słońce zachodziło nad miastem. Właściciel kawiarni dodał także:

"Każdy musiał coś zrobić, żeby tu być, przynieść jedzenie lub kwiat. Pomysł polegał na tym, żeby wszyscy się w to zaangażowali”

Most Karola

Wyjazdy

Według danych z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Czechach, w kraju liczącym około 10 milionów mieszkańców, Republika Czeska odnotowała około 12 000 potwierdzonych przypadków Covid-19 i 349 zgonów. Liczby te są stosunkowo niskie w porównaniu z niektórymi bliskimi sąsiadami.

Dzisiaj grzeje: 1. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
2. Polacy będą rozdawać Oscary. Jan Komasa nowym członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jest więcej Polaków

Unia Europejska formalnie uzgodniła we wtorek zestaw zaleceń, które pozwolą podróżnikom odwiedzić niektóre kraje UE, kilka miesięcy po zamknięciu granic zewnętrznych w odpowiedzi na pandemię. Jak powszechnie oczekiwano, lista 14 krajów nie obejmuje Stanów Zjednoczonych, których aktualny wskaźnik zakażeń Covid-19 nie spełnia kryteriów określonych przez UE, aby można go było uznać za „bezpieczny kraj”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia była o krok, ale ruszyli z pomocą w odpowiednim momencie. Dotarli w ostatniej chwili
  2. Wolał rozbić luksusowe ferrari niż przejechać psa. Tragedia była o krok
  3. 6-latka uratowała kaczuszki, używając swojej zgrabnej rączki. Mała wielka bohaterka
  4. Baśniowy las naprawdę istnieje. Można poczuć się jak w bajce
  5. Kupiła mamie szczeniaczka, żeby nie była samotna. Totalnie ją tym rozczuliła. Niesamowita reakcja
  6. Oto kraje, które poradziły sobie z koronawirusem. Wymarzone na wakacje w tym roku?

Źródło: edition.cnn.com

Następny artykuł