Kocia mama
unsplash.com ; Luis Vidal
Autor Olga Szmańda - 15 Lipca 2020

Kotka adoptowała oposiątko. Instynkt macierzyński nie zna granic, nawet gatunkowych

Kotka, która wychowuje nie tylko swoje dzieci, to ewenement w świecie przyrody, który zdarzył się naprawdę. Macierzyństwo zaczęło się normalnie, bo na świat przyszła zgraja małych kociąt. Ale gdy dołączyło do nich oposiątko, kocia mama stanęła na wysokości zadania i wprowadziła nowego malucha do kociejrodziny.

Macierzyństwo jest naturalnym elementem życia każdej kociej samicy. Ale nie każda jest gotowa na macierzyństwo mieszane - międzygatunkowe. Jest to jednak możliwe, czego najlepszym dowodem jest kocia rodzina, która przygarnęła bezbronne oposiątko.

Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki SenatuWreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki SenatuCzytaj dalej

Kot i jego rodzina

Mieszkanka USA opisała niesamowicie wzruszającą historię. Kotka, która zamieszkiwała okolice jej domu, urodziła gromadkę młodych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że poza nimi wychowywała także jedno młode innego gatunku.

Stephanie Meyer zauważyła, że mały przybysz znacząco różni się od swojego rodzeństwa. Maleństwo nie odrywało się od czworonożnej mamy. Samica miała młode przyczepione do siebie na stałe. Adoptowany synek był oposkiem. Kobieta nie jest w stanie wyjaśnić, jak młody znalazł się wśród kociej rodziny. Opisuje jednak mocne zaangażowanie kociej mamy w wychowanie oposiątka.

Opos z kotem

Oposy z natury po urodzeniu są bardzo słabe. Przez około 1.5 miesiąca dorastają w torbach matek. Po urodzeniu nadal jednak żyją ściśle związane z samicą. Dopiero w momencie odseparowania od matki i dorośnięcia, są w stanie żyć samodzielnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi


Najprawdopodobniej noworodek nie zdołał utrzymać się na plecach matki i spadł na ziemię. Ewentualnie mógł zostać odrzucony przez swoją rodzicielkę. Na szczęście w miejscu przebywania malucha znalazła się opiekuńcza kocia mama. Przygarnęła go i zaczęła dbać o niego jak o własne młode. Obecnie bezdomne oposiątko jest pod opieką czworonożnej mamy i wychowuje się ze swoim włochatym kocim rodzeństwem.Kocia i oposowa mama

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Dziecko wykradło się w nocy z łóżka. Na dywanie spał wielki bokser
    2. Xiaomi: bezprzewodowe słuchawki za 180 zł. Apple ma konkurenta
    3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
    4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
    5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
    6. Smutna wiadomość obiegła świat. Nie żyje były reprezentant Argentyny, wychował Diego Maradonę

Źródło: planetapolska.com

Następny artykuł