Firma przekaże laptopy rodzinom wielodzietnym
Fot. pixabay.com/pl/users/startupstockphotos-690514
Autor Kamila Krótka - 17 Lipca 2020

Laptopy dla rodzin wielodzietnych. Znana sieć sklepów przekazuje im sprzęt, by walczyć z wykluczeniem cyfrowym

Jedna ze znanych firm postanowiła przekazać laptopy na rzecz wielodzietnych rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu. Przedsiębiorcy chcą w ten sposób walczyć z wykluczeniem cyfrowym, a tym samym wyrównywać szanse ubogich dzieci.

Laptopy to przedmiot pierwszej potrzeby w każdym domu. Jednak rodziny wielodzietne nie zawsze mogą sobie pozwolić na taki wydatek. A nawet jeśli mogą, to przy dużej liczbie uczących się dzieci jeden komputer to często za mało, by wszyscy mogli z niego skorzystać. Właśnie dlatego duże przedsiębiorstwo rusza z pomocą tym najbardziej potrzebującym.

Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitalaPolicjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitalaCzytaj dalej

Laptopy dla rodzin wielodzietnych

Sprzęt komputerowy został przekazany rodzinom wielodzietnym przez sieć sklepów Lidl. Firma przeznaczyła laptopy, z których pracownicy już nie korzystają, na rzecz potrzebujących z gminy Tarnowo Podgórne.

To właśnie tam znajduje się centrala Lidl Polska, skąd pozyskano laptopy dla rodzin. Sprzęt przygotowano w taki sposób, aby jak najlepiej i jak najdłużej służył jego nowym właścicielom. Formalnościami zajął się dział personalny, natomiast informatycy zadbali o odpowiednie sformatowanie komputerów.

Lidl na swoim profilu na Linkedinie podał: „Pomaganie wcale nie jest trudne – wystarczy chcieć. Naszemu zespołowi z pewnością nie brakuje chęci i pomysłów, by wspólnie robić dobre rzeczy! W pierwszych dniach lipca przekazaliśmy gminie Tarnowo Podgórne laptopy na rzecz dzieci z rodzin wielodzietnych wykluczonych cyfrowo. Bardzo cieszymy się, że znajdą one swoje drugie życie tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Podczas trwania epidemii wykluczenie cyfrowe stało się realnym problemem dla części uczniów. Choć nasza darowizna jest kroplą w morzu potrzeb, cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się lokalnie do zminimalizowania tego problemu.”

Dzisiaj grzeje: 1. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?

Jak podaje PAP, nawet 70 tys. dzieci nie ma dostępu do komputera czy tabletu, ale każde tego typu wsparcie zmniejsza tę liczbę. Dlatego zawsze warto pomagać tym, którzy tego potrzebują.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oddali suczkę do schroniska zaraz po tym, jak urodziła szczeniaki. Psia mama nie może przestać płakać
  2. 11-latka sama uszyła 1200 maseczek dla bezdomnych. Bardzo chciała pomóc
  3. Unieważnili uchwałę "anty-LGBT". Miażdżący wyrok sądu. Po raz pierwszy w Polsce
  4. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala
  5. Zgubiła pierścionek zaręczynowy w ogrodzie. Znalazła go po 13 latach na marchewce
  6. Piękna partnerka gwiazdy Legii Warszawa wzbudziła zachwyt wśród kibiców. Wygląda obłędnie, prawdziwa petarda (FOTO)


źródło: wiadomoscihandlowe.pl / pap.pl

Następny artykuł