List napisany 23 lata temu do wnuczki
Fot. facebook.com/uniwroc / unsplash.com/@zmachacek
Autor Kamila Krótka - 11 Września 2020

Na Uniwersytecie Wrocławskim odnaleziono list, który dziadek napisał do wnuczki 23 lata temu. Treść wzrusza do łez

Na Uniwersytecie Wrocławskim odnaleziono list napisany ponad 23 lata temu. Okazało się, że jego autorem był dziadek, który postanowił napisać do swojej wnuczki. Od razu rozpoczęto poszukiwania adresatki, a już dziś wiadomo, że zakończyły się one sukcesem.

List znaleziono w starym podręczniku do embriologii zwierząt na Uniwersytecie Wrocławskim. Ta niezwykła historia nie skończyła się jednak na tym odkryciu. Zaraz potem odnalazła się wnuczka, do której skierowany był podarunek.

Zgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicąZgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicąCzytaj dalej

List do wnuczki po 23 latach

Historia miała miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim. W podręczniku przez przypadek znaleziono list napisany ponad 23 lata temu, który dziadek napisał do swojej wnuczki. Natknęła się na niego studentka, która niedawno przygotowywała się do egzaminu.

7 września w mediach społecznościowych Uniwersytetu Wrocławskiego zamieszczono informację na temat znalezionego listu:

“Był 17 marca 1997 roku, kiedy to dziadek napisał piękny list do wnuczki, prawdopodobnie studentki biologii na #uniwroc. 23 lata później inna studentka biologii na UWr odnalazła ten list w książce „Podstawy embriologii zwierząt”, przygotowując się do egzaminu. Szukamy adresatki listu. To z pewnością piękna pamiątka…. Może z Waszą pomocą się to uda?” - można przeczytać w poście zamieszczonym na Facebooku.

Wzruszająca treść listu

Treść listu brzmiała:

“Kochany Skarbie. Dowiedziałem się, że nie przyjedziesz na święta, więc wysyłam Ci witaminy. Bierz 1 szt. dziennie, żeby opakowanie otworzyć, należy mocno nacisnąć nakrętkę i obrócić w lewo. Słodycze są uzupełnieniem pudełka, wybrałem te, które najbardziej lubisz.”

Dziadek w następnej kolejności zapewnił, że wszyscy w domu tęsknią za dziewczyną, ale dodał: “masz rację, że rezygnujesz z przyjazdu, to bardzo męcząca podróż” i pochwalił za wyniki w nauce:

“Wszyscy się cieszymy, że złapałaś rytm i masz dobre oceny z zaliczeń i egzaminów, najważniejsze to w terminie zaliczyć wszystko i mieć spokojne wakacje do dyspozycji. W tym roku będziemy robić częstsze wypady samochodem”.

Dodał jeszcze, że wpłaca na konto wnuczki 50 zł, które może przeznaczyć na wydatki na święta.

Odnaleziona adresatka listu

Po poście umieszczonym na Facebooku zgłosiła się adresatka listu:

“To list mojego dziadka, nieżyjącego już Zdzisława Nowosielskiego z Elbląga, do mnie. W 97 r. byłam studentką II roku weterynarii na AR i widać, przygotowywałam się z embriologii. Niesamowita niespodzianka, wzruszająca. Pozdrawiam uczelnię. ps. Czy list mogę odzyskać?” – napisała absolwentka Uniwersytetu.

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent

Uniwersytet Wrocławski poinformował, że odda adresatce odnaleziony list.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies podczas pogrzebu nie chciał odejść od trumny swojego pana. Po ceremonii zrobił rzecz, która powaliła wszystkich na kolana
  2. Brakuje jeszcze kilku tysięcy złotych, a zostały ostatnie godziny. Ratujmy Truflę
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł